Edmonton - Florida 3:4Florida uspěla i v Kanadě a je krůček od Stanley Cupu

Hokejisté Floridy vyhráli třetí duel finále play off NHL nad Edmontonem 4:3, v sérii vedou 3:0 na zápasy a v noci na neděli mohou získat první Stanley Cup v klubové historii. Vítězství Panthers dvěma body za gól a asistenci řídili Aleksander Barkov a Sam Reinhart.

Sestřih 3. finále Edmonton–FloridaVideo: nhl.com

Edmonton do prvního domácího utkání ve finálové sérii vstupoval plný odhodlání, úvodní branku ale dali hosté. V závěru první třetiny je poslal do vedení Reinhart, jenž při hře čtyři na čtyři zakončil rychlou akci Floridy.

Ve druhé třetině Oilers rychle srovnali zásluhou Warrena Foegeleho. Kanadský útočník ujel obraně Panthers a přesnou střelou do horního rohu nedal gólmanovi Sergeji Bobrovskému šanci. Druhá třetina i přes výraznou střeleckou převahu domácích nakonec skončila v režii Panthers. Ti ze tří střel na branku třikrát skórovali a odskočili do tříbrankového trháku. Mezi 30. a 36. minutou se postupně prosadili Vladimir Tarasenko, Sam Bennett a Barkov.

Ve třetí části domácí snížili na 3:4, ze závěrečného tlaku ale nic dalšího nevytěžili. Florida se tak výrazně přiblížila Stanley Cupu, první šanci k jeho získání bude mít už v noci neděli SELČ. Bobrovskij třetí vítězství podpořil 32 úspěšnými zákroky.

První šanci na ukončení série budou mít Panthers v noci na neděli SELČ, kdy je v Edmontonu na programu čtvrtý zápas.

Finále Stanleyova poháru - 3. zápas:
Edmonton - Florida 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Foegele (Henrique), 47. Broberg (McDavid, Nurse), 55. R. McLeod (Kulak, McDavid) - 19. Reinhart (Forsling, Barkov), 30. Tarasenko (Luostarinen, Lundell), 34. Bennett (M. Tkachuk), 36. Barkov (Rodrigues, Reinhart). Rozhodčí: O’Rourke, Kozari - MacPherson, Murray. Vyloučení 3:5. Bez využití. Střely na branku: 35:23. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Reinhart (oba Florida), 3. Broberg (Edmonton). Stav série: 0:3.
Edmonton: S. Skinner - Bouchard, Ekholm, Broberg, Nurse, Ceci, Kulak - Hyman, McDavid, Nugent-Hopkins - Perry, Draisaitl, R. McLeod - C. Brown, Henrique, Janmark - Foegele, Ryan, Holloway. Trenér: Kris Knoblauch
Florida: Bobrovskij - Ekblad, Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson - Reinhart, Barkov, Rodrigues - M. Tkachuk, Bennett, Verhaeghe - Tarasenko, Lundell, Luostarinen - Okposo, Stenlund, Lorentz. Trenér: Paul Maurice