Kämpf zaznamenal rekordní ice time. Do střeleckých statistik se však nezapsal

Klid před bouří. Tak by se dal nazvat stav v NHL. Zatímco v noci se odehrálo jediné utkání, tak v noci z úterý na středu půjde do akce všech dvaatřicet týmů. Toronto a Tampa si jako jediné týmy střihnou dva zápasy ve dvou dnech. Ve vzájemném duelu zvítězil ten kanadský nad americkým v poměru 5:2. V dresu Maple Leafs nastoupil ve čtvrté formaci David Kämpf.

Takhle střílí góly sniper Toronta Maple Leafs William Nylander.

Český mistr světa z Prahy si připsal rekordní ice time v této sezoně. Naskočil do hry na 12 minut a 28 sekund. Své maximum ze zápasu proti Los Angeles Kings tak překonal o 27 sekund. Do zápisu o utkání se ovšem jinak nedostal. Branky a asistence obstarali jiní. Činil se především švédský útočník William Nylander, který zaznamenal dvě branky.

Po vyrovnané první třetině do toho Toronto pořádně šláplo v prostřední části. O osudu utkání rozhodlo v její první desetiminutovce, kdy Andrej Vasilelevski musel třikrát lovil puk ze své sítě. Řádění domácích spustil v přesilovce Auston Matthews, na jehož trefy navázali svým druhým zásahem Nylander, kterého následoval Max Pacioretty. Třetinu snů dokonal Matthew Knies. Poslední slovo v utkání ale měl hostující Brayden Point v početní výhodě.

Vítězstvím přeskočilo Toronto v Atlantické divizi i Východní konferenci Boston, za který hrají kolegové Davida Kämpfa ze zlaté Prahy, David Pastrňák a Pavel Zacha.

NHL:
Toronto Maple Leafs - Tampa Bay Lightning 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)
Branky a asistence: 4. Nylander (Domi), 22. Matthews (Marner, Nylander), 28. Nylander (McMann), 30. Pacioretty (Tavares, Timmins), 35. Knies (Marner) – 16. Paul (Hedman, Chaffee), 55. Point (Kučerov, Hedman). Střely na branku: 29:34. Diváci 18.356. Hvězdy zápasu: 1. Stolarz, 2. Nylander, 3. C. Tanev (všichni Toronto).