Článek
Zajímavé také je, že problém s příliš pozitivním naladěním vypozorovat sám brankář a oslovil kvůli tomu odborníka. „Petr byl úžasný v tom, že mi tenkrát volal, když přišel do Caroliny," vzpomíná 59letý kouč, který dříve působil i jako hlavní trenér v hokejové extralize a byl také asistentem u národního týmu.
„Povídá: Hele budu podepisovat novou smlouvu a chci na tom pracovat, ale mám úplně atypický problém, než co řešíš, protože nějak vnímám od kluků, co děláš... Já mám příliš pozitivní ty věci až trošku arogantní," přibližuje komunikaci s Mrázkem.
Jelínek také uvádí příklad problému současného gólmana Chicaga v praxi. Co přesně Mrázek prožíval? „Po první třetině je to 0:0... A létají mi tam nepokorné myšlenky: To bude super, zase shotout a prémie... A jde tam, dostal dva tři góly a šel z brány," vysvětluje, co se dělo v hlavě českého brankáře.
„Takže on si uvědomoval, že podlehl těm příliš pozitivním myšlenkám. V tom je rozdíl mezi arogancí a zdravým sebevědomím," dodává mentální kouč, jehož klienti nejsou pouze hokejisté, ale i lidé působící v jiných sportech či zcela odlišných odvětvích.
Jakou technikou se pracuje s přílišným sebevědomím a jaký je rozdíl v nastavení mezi brankářem a útočníkem či obráncem, se dozvíte ve videu z pořadu Příklep.