Německo - Švédsko 1:6SESTŘIH: Švédové deklasovali i obhájce stříbra a na MS jsou nadále stoprocentní

Hokejisté Švédska porazili na mistrovství světa v Ostravě Německo jednoznačně 6:1, po třech zápasech mají plný počet devíti bodů a vedou skupinu B. Němci, obhájci stříbrných medailí, si připsali druhou prohru a s třemi body jsou šestí. Švédové rozhodli o své výhře již v první třetině, ve které si vypracovali tříbrankové vedení. Gólem a dvěma asistencemi se pod úspěch podepsal útočník André Burakovsky.

Sestřih zápasu Německo - ŠvédskoVideo: Česká televize

„Od začátku jsme za to správně vzali. Soupeři jsme nedali žádný prostor a hráli jsme celých 60 minut, čímž jsme si v útoku vytvořili spoustu šancí,“ pochvaloval si po utkání obránce Rasmus Dahlin. „Máme tady opravdu dobrý tým. Silné obránce a šikovné útočníky. Bojujeme jeden za druhého a jsme tu proto, abychom vyhrávali a užili si legraci,“ doplnil bek Buffala.

Seveřanům se vydařil vstup do utkání, již ve 3. minutě otevřel skóre přesnou střelou kapitán Karlsson. Švédové měli převahu a brankář Grubauer byl v permanenci. Podruhé inkasoval v 15. minutě, kdy jej překonal Pettersson. V závěru první třetiny byl vyloučený Peterka a Švédsko úvodní přesilovku bleskově využilo. Tři sekundy před přestávkou se prosadil Olofsson.

Živě z dějiště hokejového mistrovství světa - 13.5. 2024Video: Sport.cz

Hned na začátku druhé části Němci přežili další oslabení, ve 25. minutě ale Švédsko přidalo další branku, když Grundström tečoval Dahlinovu střelu. Až poté si první šanci vypracovali Němci, s Peterkovým nájezdem si ale Ersson poradil. Opět se tak prosadili Švédové: Grubauerovo zaváhání potrestal Burakovsky.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se konal v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostila města Praha a Ostrava. Zlatou medaili získala česká reprezentace. Kompletní výsledky MS v hokeji 2024 najdete zde.

Gólman Seattlu následně svou chybu několikrát odčinil, jeho spoluhráči, mezi nimiž byl poprvé i útočník Chicaga Lukas Reichel, však směrem do útoku moc nebezpeční nebyli.

Ve třetí části, do které místo Grubauera nastoupil Niederberger, se jim ale přece jen podařilo snížit. Erssona o možné čisté konto připravil Pföderl. V poklidu hrající Švédy to ale nevykolejilo, šestý gól přidal Lundeström.

„Výsledek 1:6 je těžká porážka,“ uznal obránce Tobias Fohrler. „Určitě jsme nechtěli hrát takhle a nepodali jsme výkon, který jsme od sebe očekávali. Švédové ale byli extrémně dobří, což musíme uznat. Často nás točili v obranném pásmu a bylo to pro nás těžké, když jsme nemohli získat puk,“ řekl Fohrler.

MS v hokeji, skupina B
Skupina B (Ostrava):
Německo - Švédsko 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 48. Pföderl (Michaelis, Ehliz) - 3. Karlsson (Frödén), 15. Pettersson (Heed, Burakovsky), 20. Olofsson (Dahlin, Burakovsky), 25. Grundström (Dahlin, L. Johansson), 30. Burakovsky (Holmberg, M. Johansson), 52. Lundeström (Karlsson, Bengtsson). Rozhodčí: Tscherrig (Švýc.), Hribik - Ondráček (oba ČR), Wyonzek (Kan.). Vyloučení: 7:1. Využití: 0:1. Diváci: 8309
Německo: Grubauer (41. Niederberger) - Wissmann, J. Müller, Kälble, M. Müller, Fohrler, Wagner, Ugbekile - Ehl, Stachowiak, Peterka - Tiffels, Kahun, Reichel - Pföderl, Michaelis, Ehliz - Eder, Kastner, Tuomie - Fischbuch. Trenér: Kreis.
Švédsko: Ersson - Karlsson, Hedman, Brodin, Dahlin, Pettersson, Heed, Bengtsson - Raymond, Eriksson Ek, Kempe - Burakovsky, Holmberg, M. Johansson - Zetterlund, Lundeström, Olofsson - Frödén, L. Johansson, Grundström - Unger Sörum. Trenér: Hallam.