Dánsko - Kanada 1:5SESTŘIH: Kanada si připsala druhou výhru, Bedard dal opět dva góly

Hokejisté Kanady vyhráli na mistrovství světa v Praze nad Dánskem 5:1 a zůstávají po dvou zápasech ve skupině A bez ztráty bodu. Dvěma góly zařídil vítězství obhájců titulu útočník Connor Bedard, který stejným příspěvkem pomohl k úvodní výhře nad Velkou Británií 4:2. Dnes si připsal navíc asistenci. Kanaďané nastoupili už s kapitánem Johnem Tavaresem. Útočník Toronta, který do Prahy přicestoval v pátek, ještě v sobotním, úvodním duelu chyběl.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání Dánsko - KanadaVideo: Česká televize

Favorita poslal do vedení osmnáctiletý supertalent Bedard. Jeho dalekonosný pokus skončil za zády Frederika Dichowa i proto, že dánský gólman neviděl na puk po přetlačované Michaela Buntinga s obráncem Oliverem Lauridsenem. Pravě tento souboj byl také důvodem, proč sudí gól původně neuznali kvůli nedovolenému bránění gólmanovi. Kanadská střídačka však sáhla k trenérské výzvě, která byla úspěšná.

V 11. minutě hráli Kanaďané první přesilovku, Andrew Mangiapane v ní zazvonil na brankovou konstrukci. V 16. minutě poslal Frederik Storm kotouč do hlediště a Dánové se museli bránit v dalším oslabení. V tomto případě už ale úspěšní nebyli. Hned po 14 sekundách poslal dánského hříšníka zpět do hry Dylan Cozens, když zacílil dokonale přesně z pozice kousek za kruhy.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se konal v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostila města Praha a Ostrava. Zlatou medaili získala česká reprezentace. Kompletní výsledky MS v hokeji 2024 najdete zde.

V nástupu do druhé třetiny našel Bedard Buntinga, ten však ztroskotal na Dichowovi. Zahanbit se nenechal ani jeho protějšek Binnington při zakončení Niklase Andersena. Ve 26. minutě už se Dánové dočkali, když se k dorážce v bezprostřední blízkosti kanadského brankoviště dostal Christian Wejse a po rychlé kličce do forhendu snížil. Před polovinou zápasu jel Bedard sám na Dichowa, ale neuspěl. Další možnost nevyužil Brandon Hagel.

Soutěž: Největší hokejový fanoušek

Pošli fandící fotku a vyhraj hodnotné ceny v soutěži na Novinky.cz

V úvodu třetí třetiny mohl po přihrávce Mathiase Froma vyrovnat Alexander True. Ve 42. minutě po spolupráci s Dylanem Guentherem zamířil do odkryté branky opět Bedard. Náskok pojistil dvě minuty před koncem při power play Dawson Mercer a 21 sekund před koncem po Bedardově přihrávce dovršil výsledek Pierre-Luc Dubois.

Mistrovství světa v ledním hokeji:
Skupina A (Praha):
Dánsko–Kanada 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)
Branky: 27. Wejse (Storm, Poulsen) – 3. Bedard (Bunting, Guhle), 16. Cozens (Tavares, Byram), 42. Bedard (Guenther), 58. Mercer (J. McBain, B. Tanev), 60. Dubois (Bedard, Zellweger). Rozhodčí: Brander (Fin.), Hronský (SR) – Heffner, Hofer (oba Něm.). Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 16.015.
Dánsko: Dichow – Lassen, M. Lauridsen, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Nicholas B. Jensen, Bruggisser, Larsen – Aagaard, Russell, Blichfeld – From, True, N. Olesen – N. Andersen, Moelgaard, Scheel – Storm, Wejse, Poulsen – Schultz. Trenér: Gath
Kanada: Binnington – Parayko, Power, Oleksiak, Byram, Severson, Guhle, Zellweger – Mercer, McBain, B. Tanev – Guenther, Cozens, Mangiapane – Dubois, Tavares, Hagel – Bedard, Paul, Bunting – J. McBain. Trenér: Tourigny