Hlavní obsah

Fanzóna v Budějovicích chystá speciální den s univerzitou, diváci věří v medaili

Světový šampionát hokejistek v Českých Budějovicích přitahuje fanoušky. Na zápasy českých hokejistek je jasně vyprodáno, i ostatní zápasy se ale můžou pyšnit z velké části zaplněnou halou. A kdo nesehnal lístky přímo do Budvar Arény, může si atmosféru domácího mistrovství světa užít ve fanzóně na Sokolském ostrově.

Fanzóna MS BudějoviceVideo: Zuzana Kézrová, Sport.cz

Článek

Fanzóny jsou běžnou součástí světových sportovních akcí, a tak ani České Budějovice nejsou výjimkou. Organizátoři připravili v blízkosti stadionu stan s kapacitou 1200 míst a náplní dne rozhodně není pouze promítání ženských zápasů na velkoplošné obrazovce.

Fanoušci se mohou občerstvit, koupit si speciální merch k mistrovství světa, zasoutěžit si nebo se zúčastnit talk show se známými osobnostmi.

Na besedy dorazily vybrané ženy, například novinářka Světlana Witowská, trenérka národního týmu Carla MacLeodová nebo kanadská velvyslankyně Kelly McLaughlinová. Součástí doprovodného programu jsou i koncerty, na kterých vystoupí například skupina Vesna, We Are Domi nebo Pam Rabbit.

Foto: Petr Skřivánek, ČTK

Fanzóna na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích

Kdo by si myslel, že do fanzóny dorazí pouze skalní příznivci ženského hokeje, mýlil by se. „Máme rádi hokej, tak jsme dorazili zafandit,“ svěřují se mladíci ve stanu. „Nestihl jsem dorazit na mužský šampionát, tak aspoň podpořím holky,“ říká další fanoušek, který je vybaven vlajkou.

Diváci sledují zápasy z velkoplošné obrazovky a fandí, jako by byli v hale. Atmosféru si užívali i přes prohry a stále věří v český úspěch v podobě zisku cenného kovu. „Kdo nesežene lístky do haly, tak ať určitě dorazí a uděláme tady druhý kotel a doženeme holky k medaili,“ nabádá jeden z fanoušků.

Hlas fanoušků: Ženský hokej už se vyrovnává tomu mužskému, dobře se na to koukáVideo: Sport.cz

Stan s fanzónou nabízí vstup zdarma ve všechny hrací dny šampionátu. Ve středu 16. dubna dojde ale na otevření i mimo herní program v rámci speciální akce Den Jihočeské univerzity. „Program pro veřejnost si připravilo všech osm fakult, uvnitř fanzóny navíc naši vědci předvedou poutavou vědeckou show. V diskusích se představí i naše univerzitní hrdinky, jejichž příběhy jsou skutečně výjimečné a inspirativní,“ řekl rektor Jihočeské univerzity Pavel Kozák.

MS v hokeji žen 2025

Zatímco na MS v hokeji mužů 2025 budou Češi obhajovat první místo, na již 24. ročníku mistrovství světa v hokeji žen český výběr útočí na návrat na medailové pozice. Šampionát hokejistek se koná v termínu od 9. do 20. dubna 2025 v Českých Budějovicích.