Velká Británie - Norsko 2:5SESTŘIH: Bitvu o všechno zvládlo lépe Norsko. Britové jsou prvním sestupujícím

Hokejisté Velké Británie prohráli na mistrovství světa v Praze s Norskem 2:5 a sestupují po roce zpátky do skupiny A divize I. Norové si naopak zajistili záchranu, k níž jim stačil jakýkoliv bodový zisk. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu přispěl Michael Brandsegg-Nygard, dvakrát skóroval za vítěze Eskild Bakke Olsen.

Sestřih zápasu Velká Británie - NorskoVideo: Česká televize

Velkou Británii a poslední tým ze skupiny B v Ostravě za rok na šampionátu ve Švédsku a Dánsku nahradí Slovinsko a Maďarsko. Britové zůstali na turnaji i po šesti duelech bez bodu a před úterním závěrečným soubojem s Rakouskem ztrácejí na Norsko šest bodů.

Norové rychle rozhodli o osudu utkání a už v čase 12:25 vedli 3:0. Skóre otevřel v 5. minutě Markus Vikingstad, který před gólmanem Jacksonem Whistlem tečoval střelu Maxe Krogdahla od modré čáry. Za 132 sekund zachytil Patrick Thoresen chybnou rozehrávku Roberta Lachowitze a z pravého kruhu překonal britského gólmana střelou na vyrážečku. Potom přihrávku Noaha Steena nedokázal odvrátit Ben O’Connor, Bakke Olsen si našel ideální chvíli na zakončení a poslal puk do odkryté branky.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se konal v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostila města Praha a Ostrava. Zlatou medaili získala česká reprezentace. Kompletní výsledky MS v hokeji 2024 najdete zde.

Po 78 sekundách druhé části potrestali Norové vyloučení Joshe Batche z konce úvodní části a upravili už na 4:0. Souhru Matse Zuccarella a Thoresena zakončil z levého kruhu Brandsegg-Nygard. V 25. minutě Britové také v početní výhodě snížili. Přihrávku Roberta Dowda proměnil z pozice mezi kruhy Brett Perlini.

V čase 44:36 po dalším zaváhání Britů v defenzivě ještě Whistle vyrazil bekhendový pokus Brandsegga-Nygarda u levé tyče, ale na dorážku Bakkeho Olsena už nestačil. Za necelé tři minuty upravil výsledek Ollie Betteridge, který bekhendem překonal Henrika Haukelanda.

Mistrovství světa v hokeji:
Skupina A (Praha):
Velká Británie - Norsko 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Perlini (Dowd, O'Connor), 48. Betteridge (Lake, Mosey) - 5. Vikingstad (Krogdahl, Engebraten), 7. P. Thoresen, 13. E. Olsen (N. Steen, Brandsegg-Nygard), 22. Brandsegg-Nygard (P. Thoresen, Zuccarello), 45. Bakke Olsen (Brandsegg-Nygard). Rozhodčí: Rozhodčí: Fraňo (ČR), Pearce (Kan.) - Ondráček (ČR), Zunde (Lot.). Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 13.679.
Velká Británie: Whistle - Halbert, Mosey, D. Phillips, O'Connor, M. Richardson, Ruopp, Sam Jones, Batch - Curran, Perlini, Kirk - Dowd , Neilson, Lake - Betteridge, Lachowicz, Norris - Duggan, Davies, Shudra - Critchlow. Trenér: P. Russell.
Norsko: Haukeland - Johannesen, Solberg, I. Hansen, Kaasastul, Engebraten, Krogdahl, Hurröd - Martinsen, P. Thoresen, Zuccarello - T. Olsen, Vikingstad, Berg Paulsen - Rönnild, H. Ö. Salsten, E. Ö. Salsten - Brandsegg-Nygard, Bakke Olsen, N. Steen - Pettersen. Trenér: T. Johansson.