Sparta si oddechla, dál ale zůstává nad propastí

První kritický moment, kdy si nemohli dovolit zaváhat, zvládli. Hokejisté Sparty však po domácím triumfu 4:2 nad německým Bremerhavenem vědí, že pokud se nechtějí s Ligou mistrů loučit už před play off, potřebují příští úterý vyhrát i v Salcburku, který už má postup do osmifinále před závěrečným kolem základních skupin jistý. Ideálně Pražané potřebují vyhrát v základní hrací době.

Sparťané Michal Řepík (vlevo) a Jani Lajunen se radují z první branky Pražanů.

Spartě ve středu proti Bremerhavenu parádně vyšla první třetina, v níž mezi 10. a 16. minutou hned třikrát překonala lotyšského gólmana Gudlevskise, odskočila na 3:0 a náskok si pak hlídala až do konce.

„Přistoupili jsme k tomu s pokorou. Začátek nám sednul, myslím, že jsme se dobře připravili,“ těšilo útočníka Kryštofa Hrabíka, jenž vstřelil třetí gól domácích a u toho čtvrtého ve třetí třetině asistoval.

Úvodní trefu obstaral navrátilec Michal Řepík a spoluhráči si moc pochvalovali, že pětatřicetiletý zkušený centr konečně opustil marodku a odehrál první zápas od 13. září. „Je super, že ho máme zpátky. Řepa je obrovský lídr. Myslím, že ten gól mluví sám za sebe,“ chválil reprezentačního útočníka Hrabík.

I přes vítězství se Sparta před posledním šestým kolem základních skupin nachází na sedmnáctém, prvním nepostupovém místě. V úterý na ledě Salcburku, který je v tabulce druhý za Färjestadem a má už jistý postup, nutně potřebuje vyhrát.

Ideálně za tři body, teoreticky by ale mohl stačit i triumf v prodloužení či nájezdech. Prohra po 60 minutách znamená konec, ta za jeden bod na 99 procent rovněž.

Útočník Sparty Michal Řepík střílí gól.

Napodobit své fotbalové kolegy, kteří před třemi týdny na úvod Champions League právě Salcburk vypráskali doma 3:0, by si přáli i hokejoví kolegové s eskem na prsou.

„Chceme vyhrát každý zápas. Máme ambiciózní tým. Víme, že ho máme kvalitní. Já sám na tabulku moc nekoukám. Uvidíme, jak to dopadne, a když půjdeme dál, budeme rádi. Budeme chtít dojít co nejdál. V úterý podáme co nejlepší výkon a uvidíme, na co to bude stačit,“ prohlásil Hrabík.

1.Färjestad5410023:9142,8
2.Salcburk5310119:11112,2
3.Curych5310115:9112,2
4.Lausanne5302015:9112,2