Kladno si v přípravě poradilo s Mladou Boleslaví, Jágr nehrál

Hokejisté Kladna porazili v jediném dnešním přípravném utkání extraligových týmů Mladou Boleslav 5:3. Rytíři si před startem nové sezony připsali čtvrtou výhru ze sedmi zápasů, Bruslaři dál pravidelně střídají vítězství s porážkami, po šesti zápasech mají bilanci 3-3.

Zprava Martin Procházka z týmu Rytíři Kladno, Alex Lintuniemi z BK Mladá Boleslav

Kladenští nastoupili opět bez zraněného majitele klubu Jaromíra Jágra. Zatímco úvodní dějství skončilo bez branek, ve druhé třetině padlo šest gólů - po třech na každé straně. Skóre otevřel hostující Lintuniemi, pak se dvakrát prosadili domácí, ale Bruslařům se podařilo skóre znovu otočit a vedli 3:2.

Na konci 39. minuty se ale Kladenští dočkali při vyloučení Lakatoše první přesilovky a pouhé tři sekundy před druhou přestávkou ji k vyrovnání využil Hults. Ve třetí části už se pak prosadili jen domácí. V 53. minutě dal při další početní výhodě vítězný gól Smoleňák, pojistku přidal v závěru do prázdné branky Procházka.

Přípravné hokejové utkání:
Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 5:3 (0:0, 3:3, 2:0)
Branky: 31. Melka, 35. Redlich, 40. Hults, 53. Smoleňák, 58. M. Procházka - 28. Lintuniemi, 36. Lakatoš, 37. F. Pavlík.
  5 : 1 Pardubice - Kladno 5 : 1 dohráno
20240918T18 : 00:00+0200