Sparta po gólových hodech porazila Liberec, Olomouc bere všechny body v moravském derby s Kometou

Pražská Sparta ve 22. kole hokejové Tipsport extraligy v zajímavé gólové přestřelce pro sebe urvala všechny body v Liberci za vítězství 5:4. Olomouc otočila v moravském derby zápas s brněnskou Kometou a vyhrála 3:1. Lídr extraligy z Pardubic si bez větších problémů poradil výsledkem 5:2 s hradeckým Mountfieldem. Mistr z minulé sezony Třinec porazil doma Vary 3:1. Budějovice berou všechny body nejtěsnějším rozdílem 1:0 proti Litvínovu. V souboji dvou týmů z úplného spodku tabulky mezi Kladnem a Mladou Boleslaví se po výsledku 3:2 po samostatných nájezdech radovali hostující Bruslaři. Zápas z konce tabulky byl k vidění i ve Vítkovicích, kde si Plzeň zajistila o bod navíc po výhře 3:2 po prodloužení.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Kladno – Mladá Boleslav, Tomáš Kaberle uveden do kladenské síně slávyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zápas mezi Kladnem a Boleslaví byl také soubojem o to, kdo zůstane připíchnutý na samém chvostu extraligové tabulky. A domácí, jakoby povzbuzení předzápasovým uvedením Tomáše Kaberleho do kladenské Síně slávy, začali aktivně, když je v 1. třetině poslal do vedení Radek Smoleňák. Po brance na každé straně ve druhé části, měl velkou příležitost zvýšit náskok Kladna Denis Kusý.

Svůj nájezd však neproměnil, a tak se po boleslavském vyrovnání v poslední třetině dostal zápas do prodloužení a následně samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější Bruslaři a odrazili se z posledního místa tabulky. Tam spadli právě kladenští Rytíři.

Videogalerie ze zápasu Kladno - Mladá Boleslav1/9

Sparta přijela do Liberce posilněna výhrou ve Vítkovicích a vizí pojistit si druhé místo v extraligové tabulce. Domácí začali aktivněji a rychle se dostali do vedení, Spartě se však povedl husarský kousek a během 11 sekund ve čtrnácté minutě skóre otočili Kestner s Kempným. Oscar Flynn sice ještě vyrovnal, gólově hojnou třetinu však stejně vyhrála Sparta, když se v 18. minutě trefil Ondřej Mikliš. Střelci se činili i ve 2. třetině. Lídr kanadského bodování Tomáš Filippi a znovu Flynn vrátili Tygry podruhé do vedení, nicméně se nakonec radovala Sparta. Ještě ve druhé části Radek Mužík a ve 3. třetině Michal Řepík překlopili výsledek na stranu Sparty. Ta se tak nadále vyhřívá na druhém místě, Liberec je pátý.

Videogalerie ze zápasu Liberec - Sparta1/11

Další souboj týmů s slabší formou přinesl zápas Vítkovic s Plzní. Vítkovice šli do vedení v 10. minutě po druhé brance Marcela Barinky ve 3. extraligovém zápase po přesunu z Německa. Když pak Fridrich ve 38. minutě zvýšil, zdálo se, že Vítkovice konečně prolomí černou sérii čtyř zápasů bez vítězství. Západočeši se však ve 3. třetině vzchopili, vyrovnali a dotáhli utkání do prodloužení. V něm jim po 20 sekundách přinesl vítězství 3:2 po prodloužení Petr Zámorský.

Videogalerie ze zápasu Vítkovice - Plzeň1/8

Duel výhrami nabuzených moravských týmů se odehrál v Olomouci. Po neuznaném gólu domácích šla do vedení Kometa Brno. Tomáš Vincour si po hattricku do sítě Kladna připsal další střelecký zásah. Olomouc však měla po celý zápas územní převahu a bylo otázkou času, kdy s utkáním něco udělá. Na konci 1. třetiny se trefil Plášek a ve druhé části otočil Jakub Sirota. Ve třetí třetině měla Olomouc výhodu přesilovky 5 na 3, kterou nevyužila, a tak si pojišťovací branku do prázdné svatyně připsal až na konci duelu Michal Kunc.

Videogalerie ze zápasu Olomouc - Brno1/7

Suverénní Pardubice proti Hradci potvrdily svoji letošní dominanci. V 5. minutě jim zařídil vedení Robert Kousal a tento stav se udržel až do začátku druhé části, kdy ve 24. minutě vyrovnal Okuliar. Lídra nerozhodilo ani vyrovnání a vedení na jeho stranu o 3 minuty později opět překlopil Kaut. Pardubice si v dalším průběhu zápas zkušeně pohlídaly, přidaly další 3 branky a po dvou prohrách v řadě se vrátily na vítěznou vlnu.

Videogalerie ze zápasu Pardubice - Hradec Králové1/8

Úřadující mistr z Třince přivítal Vary a nečekaně se v zápase trápil. Oceláři inkasovali ve 14. minutě z hokejky Ondřeje Procházky a dlouho se pak nemohli dostat zpátky na koně. Ve druhé třetině si jim ale povedlo na nepříznivý stav zareagovat. Hned na začátku se v rychlém sledu trefili střelec Nestrašil a Miloš Roman a zápas otočili. V poslední části pečetil konečný výsledek 3:1 svým druhým gólem Andrej Nestrašil. Třinec se tak dostal na třetí pozici v tabulce a znovu ukazuje mistrovské ambice.

Videogalerie ze zápasu Třinec - Karlovy Vary1/6

V posledním zápase dvaadvacátého kola mezi Budějovicemi a Litvínovem se dlouhou pasáž zápasu zdálo, že se zrodí v hokeji atypická bezbranková remíza. Nemohoucnost střelců zlomil až v 56. minutě Jan Štencel a vystřelil Jihočechům hubenou výhru 1:0. Motor v tabulce stoupnul na šestou pozici.