Ujčík rozdával tresty. Opory Motoru i Energie mají za fauly zastavenou činnost

Hokejisté Českých Budějovic i Karlových Varů se ve čtvrtečním vzájemném druhém zápase předkola play off extraligy budou muset obejít bez svých klíčových hráčů. Disciplinární komise zastavila za fauly činnost útočníkovi Motoru Janu Ordošovi na dva duely, forvard Energie Ondřej Beránek dostal stopku na jedno utkání, a navíc přijde o deset procent z měsíčního platu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

České Budějovice - Karlovy Vary, po podkopnutí byl do konce utkání vyloučen českobudějovický OrdošVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ordoš ve středečním prvním zápase série předkola dohrál už v 15. minutě, když podkopnul karlovarského obránce Plutnara. Hlavní rozhodčí Hribik s Mejzlíkem si zákrok jeli prohlédnout k videu, po němž udělili trest na pět minut a do konce utkání.

Ordoš tak vynechá nejen čtvrteční druhý domácí zápas, ale i ten sobotní třetí na západě Čech.

České Budějovice - Karlovy Vary, faul kolenem hostujícího BeránkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve čtvrtek si nezahraje ani karlovarský útočník Beránek. I on ve středu nedohrál po trestu na pět minut a do konce utkání, když v 54. minutě za stavu 2:2 surovým faulem kolenem na koleno fauloval českobudějovického zadáka Štencla.

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Energie Karlovy Vary 4:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Energie v následném pětiminutovém oslabení inkasovala z hole Kanaďana Harrise dva góly a prohrála 2:4.