Třinec z jasného zápasu udělal drama. Ukázali jsme charakter, řekl Voženílek

Doma před vlastními fanoušky chtěli slavit, start do šestého utkání semifinále proti Pardubicím ale třineckým hokejistům vůbec nevyšel. Hokej, který by slušel úřadujícím šampionům začali hrát až ve třetí dvacetiminutovce, jejich zvýšená aktivita ale vedla jen ke snížení čtyřbrankového náskoku Dynama po dvou třetinách.

Zleva Tomáš Dvořák, brankář Pardubic Roman Will a Daniel Voženílek z Třince.

„Nastřelili jsme v úvodu tyčku a pak se to otočilo proti nám. Dostali jsme gól po tečované střele a už jsme jen doháněli," štvalo třineckého Daniela Voženílka po porážce 3:5, která znamená, že o finalistovi rozhodne až poslední sedmé utkání.

Nechyběla vám v úvodu energie?

Když dostanete takhle dva rychlé góly, není to nic příjemného pro žádný tým. Ale jsem rád, že jsme ukázali charakter a dokázali se z toho dostat.

Po první třetině za stavu 0:3 trenéři stáhli Ondřeje Kacetla, proházeli formace. Potřebovali jste dostat nový impulz?

Peťa Vrána byl mimo sestavu, vůbec nehrál, trenéři to museli nějak zamíchat. Potom šel do brány Mazy (Marek Mazanec), ale neřekl bych, že to byl impulz. Pardubice nám gólově utekly a dopadlo to, jak to dopadlo.

Nevzdali jste se a v závěru jste z jasného utkání udělali třemi góly drama. Je to dobrá zpráva pro sedmé utkání?

Šance je vždycky. V každém zápase. Na konci jsme byli v power play blízko vyrovnání. Nedá se nic dělat, jedem do Pardubic a ukáže se v zápase číslo sedm.

Změnilo toto utkání nějak vaše psychické rozpoložení?

Je to fifty fifty, pojedeme do Pardubic, kde budeme chtít vyhrát my i oni. Budou rozhodovat detaily. Jako každý zápas.

Kdo bude v sedmém zápase pod větší tlakem?

Nevím, jak k tomu přistoupí oni. My se budeme soustředit na sebe a pojedeme tam bojovat, dát na led všechno a uvidíme, jak to dopadne.

6 : 1 České Budějovice - Pardubice 6 : 1 dohráno
20240922T17 : 30:00+0200