Třinec vstoupil do přípravy výhrou nad Frýdkem-Místkem

Hokejisté mistrovského Třince porazili v prvním přípravném utkání před novou sezonou extraligy prvoligový Frýdek-Místek 4:2. Úspěšně vstoupili do série zápasů i hráči Hradce Králové, Mladé Boleslavi nebo Plzně, která porazila Spartu po nájezdech. V podkrušnohorském derby zdolal Litvínov také po nájezdech Karlovy Vary.

Bohumil Jank (vpravo) a Marko Daňo na tréninku Ocelářů Třinec

Oceláři zahájili závěrečnou část přípravy jako poslední, dnes se utkali s partnerským Frýdkem-Místkem. O výhře nad prvoligovým soupeřem rozhodli ve vyprodané hale Polárka, kde zápas sledovalo 2500 diváků, dvěma góly ve třetí třetině. Mezi střelce se zapsaly i letní posily Michal Teplý a Justin Addamo.

První zápas odehrála i Plzeň, která doma porazila Spartu 1:0 po nájezdech. Utkání rozhodl útočník Petr Hauser, který na západě Čech hostuje ze Sparty. Pražané odehráli již třetí přípravné utkání a poprvé neuspěli.

Karlovy Vary hrály podruhé a opět prohrály po nájezdech, tentokrát v Chebu s Litvínovem 2:3. Utkání rozhodl Matěj Pekař, jenž se do Česka vrátil v létě ze zámoří. Čtyřiadvacetiletý útočník se prosadil i ze hry. Energii nepomohl ani gól lotyšského obránce Janise Jakse, ještě v minulé sezoně opory Litvínova.

Mladá Boleslav přehrála prvoligové Litoměřice 7:4. Bruslaři ale soupeře zlomili až ve třetí třetině, kdy otočili vývoj utkání ze stavu 3:4. Dvěma góly se na tom podílel finský útočník Aleksi Rekonen.

Zastřílel si i Hradec Králové, jenž zdolal maďarský Székesfehérvár 6:1. Východočeši dali pět branek ve druhé třetině, dvě z nich vstřelil útočník Patrik Miškář. Druhý skalp českého týmu si připsal bratislavský Slovan, který po Kometě Brno dnes porazil i Olomouc.

Přípravné hokejové utkání:
HC Slovan Bratislava - HC Olomouc 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 15. Bjalončík, 25. Murphy, 43. Dudáš, 60. Takáč - 27. Kohout, 39. Fridrich.
Mladá Boleslav - Stadion Litoměřice 7:4 (3:2, 0:0, 4:2)
Branky: 49. a 51. Rekonen, 5. Doležal, 17. Křepelka, 17. F. Pavlík, 47. Závora, 60. Lintuniemi - 12. a 43. Bernovský, 12. Kuťák, 46. Plos.
Mountfield Hradec Králové - Székesfehérvár AV19 6:1 (0:0, 5:1, 1:0)
Branky: 24. a 36. Miškář, 21. Chalupa, 27. P. Moravec, 33. McCormack, 50. R. Pavlík - 23. Terbócs.
Energie Karlovy Vary - Verva Litvínov 2:3 po sam. náj. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 40. Salsten, 57. Jaks - 28. a rozhodující nájezd Pekař, 20. Čajkovič.
Frýdek-Místek - Oceláři Třinec 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 6. R. Veselý, 37. Macháček - 10. Kurovský, 17. Teplý, 52. L. Hudáček, 52. Addamo.
HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 1:0 po sam. nájezdech
Rozhodující nájezd: Hauser.
Fribourg-Gottéron - Vítkovice Ridera 2:6 (2:3, 0:2, 0:1)
Branky: 10. Wallmark, 18. de la Rose - 9. Roberts Bukarts, 12. Košťálek, 19. Rihards Bukarts, 21. Yetman, 21. Barinka, 56. Mikuš.