Třinec porazil Spartu. Jágrovo Kladno padlo a Pardubice rozhodly v prodloužení

Sedm zápasů nabídl páteční program 19. kola hokejové extraligy. Hlavním tahákem byl souboj Sparty s Třincem. Pražané na ledě Ocelářů prohráli 2:4. Hradec zvítězil ve Varech 4:1, Boleslav doma zdolala Plzeň 2:1. Vítkovice porazily stejným poměrem hosty ze Zlína. Kladno podlehlo v chomutovském azylu Liberci 2:4. Hokejisté Budějovic zvítězili v Olomouci 5:2. Pardubice porazily Kometu 3:2 v prodloužení.

Jaromír Jágr z Kladna, jeho Rytíři padli s Libercem.

Třinečtí hokejisté ve šlágru 19. kola extraligy porazili Spartu 4:2, bodovali pošestnácté v řadě a sérii výher prodloužili na šest zápasů. Obhájce titulu rozhodl v prostřední třetině, ve které odpověděl na vedoucí branku Michala Řepíka třemi góly v rozmezí 24. až 34. minuty. K obratu přispěl dvěma trefami Petr Vrána a třemi asistencemi Tomáš Kundrátek. Pražané prohráli popáté za sebou.

Vítkovice porazily Zlín 2:1 a poprvé v sezoně se tak radují z třetího vítězného utkání v řadě. O jejich výhře rozhodli ve druhé části z přesilových her Alexej Solovjov a Vladimír Svačina. Zlín už dokázal pouze snížit gólem Darka Hejcmana a proti ostravskému celku v extralize popáté za sebou nezabodoval. Na vítkovickém ledě neuspěl dokonce poosmé v řadě.

Hokejisté Liberce zvítězili v Chomutově nad Kladnem 4:2 a dočkali se venku úspěchu poprvé po sedmi porážkách. Bílí Tygři už v čase 11:50 vedli 3:0 díky brankám Adama Dlouhého, Jaroslava Vlacha a Mislava Rosandiče. Rytíři, kteří ve druhé části snížili díky Antonínu Melkovi a Jakubu Suchánkovi, si ve svém severočeském azylu připsali čtvrtou prohru z posledních pěti duelů. V závěrečné power play pojistil výhru Severočechů druhým gólem v utkání Dlouhý.

Hokejisté Liberce se radují z gólu.

Hokejisté Pardubic porazili Brno 3:2 v prodloužení. Dynamo prohrávalo ještě před koncem druhé třetiny 0:2, ale vyrovnalo dvěma góly v přesilovkách. Už po osmi sekundách nastavení pak rozhodl útočník Patrik Poulíček.

Mladá Boleslav zdolala doma Plzeň 2:1 a dočkala se úspěchu poprvé po sérii čtyř porážek. Rozhodl o tom v 57. minutě útočník Pavel Kousal. Plzeň si připsala teprve třetí prohru z posledních jedenácti duelů. Ve slušně hraném utkání udělili rozhodčí Robin Šír a Tomáš Horák pouze jeden menší trest.

Hokejisté Hradce Králové vyhráli na ledě Karlových Varů 4:1 a potvrdili, že se jim proti Energii daří. Porazili ji již popáté v řadě. Zatímco Mountfield si připsal třetí výhru za sebou a uspěl v osmém z devíti zápasů, Západočeši prohráli potřetí v řadě. Gólem a dvěma asistencemi se pod výhrou Hradce Králové podepsal obránce Jeremie Blain.

České Budějovice vyhrály na ledě Olomouce 5:2 a posunuly se na šesté místo tabulky. Klíčový tříbrankový náskok si Motor vypracoval již v první třetině. Hanáci poté ve druhé části snížili v přesilovkách na 2:3, následně už ale skórovali jen hosté. Gólem a dvěma asistencemi se pod výhru Jihočechů podepsal kapitán Milan Gulaš

Kladno - Liberec 2:4
Branky: 22. Ticháček, 36. Suchánek - 9. Dlouhý, 9. Vlach, 12. Rosandi, 59. Dlouhý
Olomouc - České Budějovice 2:5
Branky: 22. Knotek, 35. Káňa - 2. Štich, 15. Pech, 16. Gulaš, 54. Novotný, 59. Hanzl
Pardubice - Brno 3:2  po prodloužení
Branky: 39. Košťálek, 54. Říčka, 61. Poulíček - 10. Horký, 24. Zaťovič