Tohle existuje? divil se hříšník Jarůšek po šestiminutovém vyloučení

Dvojitý menší trest není v hokeji neobvyklý. Diváci na kladenském zimním stadionu však v pátek večer zírali, když domácí útočník Richard Jarůšek své vyloučení povýšil hned na trojnásobné. „Ani jsem nevěděl, že tohle existuje,“ pravil po vítězství 4:2 nad Spartou, ke kterému přispěl jedním gólem.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Kladno - Sparta, Jarůšek se provinil vysokou holí Video: Tipsport Extraliga / BPA

Byly to nešťastné fauly hokejkou. V jednom případě se otáčel, v druhém neudržel stabilitu a své náčiní vymrštil do obličeje sparťanského obránce Dominika Mašína. Ten zamířil s krvavým šrámem ihned do šatny.

Rozhodčí se chvíli radili, o pár sekund později už se na kostce nad ledem objevil u čísla 91 šestiminutový trest. „Byly to dva nešťastné fauly, snad se to už nebude opakovat,“ sypal si po zápase popel na hlavu Jarůšek. Hovořit nakonec mohl spokojeně, Kladno sice během oslabení jednou inkasovalo, ale na výsledek zápasu trefa obránce Kemiläinena nakonec vliv neměla.

Gólman Štěpán Lukeš byl jednou z klíčových postav kladenského vítězství proti Spartě.

Rytíři se nicméně zapotili. K vyloučení došlo ve 39. minutě. „Tohle jsem nikdy nezažil. Důležité bylo, že to oslabení rozdělila třetina. Kdyby se hrálo šest minut v kuse, bylo by to horší,“ uvedl jeden z hlavních strůjců kladenského úspěchu, brankář Štěpán Lukeš. Ten v utkání pochytal 33 střel soupeře.

„Klukům jsme o přestávce říkali, že i kdybychom dostali gól, nic se neděje. Ale ty zákroky byly jasné, o tom se nemusíme bavit,“ uvedl kouč domácích David Čermák.