Skvělý Zajíček i kopec smůly. Někdy to přijít muselo, zní z Litvínova po první prohře

Sedm vítězství bez jediné ztráty bodu. Litvínovský rekordní start zůstává obdivuhodný a moc na tom nezmění ani první porážka, kterou Severočeši utrpěli v pátek na ledě Pardubic. Zraněními osekaná sestava nestačila na domácí Dynamo 1:3.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Pardubice - Litvínov, spálené šance domácích a zákroky litvínovského ZajíčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté sice v tabulce drželi nad Pardubicemi osmibodový náskok, favoritem duelu přesto byli domácí. Litvínov i přes absenci pěti hráčů, včetně klíčového útočníka Ondřeje Kašeho (nemoc), dlouho držel krok. V polovině zápasu se dokonce trefou Pekaře dostal do vedení. O něj ale vzápětí přišel a pak nezvládl třetí třetinu.

„Rozhodla naše chyba na kotouči, následoval faul, oslabení a domácí rozhodnutí,“ konstatoval po utkání kouč Vervy Karel Mlejnek. Byť rozhodující trefa Radila přišla technicky až při hře pět na pět. Hostující obrana se ale nestihla včas zformovat a jinak skvělý brankář Zajíček neměl šanci zareagovat.

8. kolo: Pardubice - Litvínov

Severočeši měli v zápase i kopec smůly. Hned třikrát trefili tyčku. Dvakrát za nerozhodného stavu. Nejprve v první třetině Zemanem, pak ve třetí McIsaacem a ve hře bez brankáře ještě Hlavou. „Zrovna v poslední části nám chyběl nějaký doplácaný gól. Ten, co se odrazí od zadku nebo hokejky. V těsných zápasech takové góly rozhodují,“ pustil se do hodnocení hostující bek Adam Polášek. „Ta prohra někdy přijít musela,“ nedělal si zkušený bek z nezdaru těžkou hlavu.

Aby také ano, sedm výher v řadě v úvodu soutěže dosud žádný extraligový celek v historii nezapsal. „Měli jsme to samozřejmě v hlavách, ale každý zápas se snažíme hrát, jak nejlíp umíme. Z první prohry se nesmíme sesypat,“ měl jasno střelec jediné branky Vervy Matěj Pekař.

Pardubice - Litvínov, hosty v utkání hned třikrát zastavila tyčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zato domácí si pořádně oddechli. Po dvou nepřesvědčivých výkonech a porážkách se Spartou a v Brně si přece jen zlepšili náladu. „Všichni se zapřeli a chtěli vyhrát,“ těšilo autora vítězné branky Lukáše Radila.

Dynamo sice herně bylo lepším týmem, jenže zejména v první třetině pálilo šance. Červenka si dvakrát v řadě vylámal zuby na Zajíčkovi. Pak přišla jedna chyba při rozehrávce v útočném pásmu, David Kaše vysunul Pekaře do úniku a domácím nebylo dobře po těle.

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Verva Litvínov 3:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

„Občas to takhle prostě je. Člověk musí zůstat trpělivý a věřit,“ dodal Radil k průběhu zápasu. Jeho i domácího asistenta trenéra Zadiny Václava Kočího těšila také zlepšená disciplína. „Hlavně nás potěšilo, že jsme měli jen dva vyloučené,“ neskrýval Kočí radost.

Není se co divit, Dynamo bylo do pátku nejvylučovanějším celkem soutěže a hlavně v početní nevýhodě inkasovalo už jedenáct branek. Tedy téměř polovinu všech svých obdržených gólů.

3 : 1 Pardubice - Litvínov 3 : 1 dohráno
20241004T18 : 00:00+0200