Sedlák se po trestu vrátil v ještě větší pohodě: Naše lajna ví, co na Třinec platí!

Postup přes Olomouc nemohl kvůli trestu oslavit na ledě, s o to větším elánem odehrál Lukáš Sedlák první semifinálový duel proti Třinci. Pardubický útočník v neděli stihl dva góly už v první třetině a ačkoliv mu nakonec hattrick unikl, smutnit 30letý centr nemusí. Dynamo totiž zvítězilo 4:2 a ujalo se vedení v sérii.

Pardubický Lukáš Sedlák se tvrdě opírá do střely při prvním semifinále proti Třinci.

Zápas jste dlouho kontrolovali, ale nakonec jste se strachovali do posledních vteřin. Co rozhodlo?

Náš super týmový výkon. Možná jsme je tím i předčili. Měli jsme šíleně bloků při power play. Akorát můžeme hrát ještě disciplinovaněji. Před bránou do nás po odpískání chodili, ale musíme zůstat pořád v klidu. A pokračovat v naší hře.

Týmový výkon, ale vaše formace vyčnívala a jen zřídka strávila střídání bez puku.

Vždycky je lepší a zábavnější hrát s kotoučem v útočném pásmu. (usmívá se) Takhle musíme pokračovat a furt tlačit. Naše lajna ví, co chceme hrát a co na Třinec platí.

Na váš druhý gól nahrál pěkným vysokým obloukem z obranného pásma Jan Košťálek. Věděl jste, kde je puk?

Tušil jsem, že je někde nade mnou, takže jsem valil dopředu. Slyšel jsem Davida Ciencialu, jak na mě křičí, že kotouč dopadne trochu víc vpravo. Tak jsem tam jel a spadl mi na placku přímo k čepeli. I trochu štěstí. Pak už jsem jen doufal, že to trefím.

Na hattrick jste poté měl dvě tutovky. Bál jste se, že vás budou mrzet?

Pět minut před koncem při dorážce v přesilovce už jsem před sebou viděl prázdnou bránu, ale gólman to výborně chytil. Nevím, jestli jsem se pak kvůli tomu bál. Protože jsem prostě věděl, že závěr zvládneme. Ani si nevybavuju, že by Třinec měl nějakou gólovku, i když nás zatlačil.

Do brankáře Ondřeje Kacetla jste se snažili hodně chodit. Byl to záměr?

Spíš to vyplynulo ze hry. Nechodili jsme vyloženě do něj. Vyjma toho neuznaného gólu Lukáše Radila v první třetině. Ale sbírali jsme dorážky, clonili jsme. To je potřeba každý zápas.

Ačkoliv jste více drželi kotouč, dva góly se vám povedlo dát z brejků. Je tohle cesta?

Čím rychleji budeme hrát, tím míň času bude mít soupeř na sestavení obrany. Ale my se takhle vlastně snažíme hrát vždycky. Do téhle série jsme nic zásadního neměnili.

Je varování, že Oceláři ukázali, jak umí při nepříznivém skóre přepnout na ofenzivnější pojetí hry?

To spíš my jsme začali dělat zbytečnosti a soupeř toho využil. Ale naštěstí jsme to udrželi. Každá výhra je pro sebevědomí důležitá. První zápas máme doma, ale už ho musíme hodit za hlavu. Další den se hraje zase od nuly. Určitě to bude trochu jiné utkání. Třinec určitě něco změní, my asi taky. Tak uvidíme, jak to půjde dál.

0 : 2 Karlovy Vary - Mladá Boleslav 0 : 2 dohráno
20240920T18 : 00:00+0200