Rytíři doma kosí favority a tuší: Letos máme šanci něco dokázat

Jedenáct bodů loni u kladenských hokejistů svítilo symbolicky po jedenáctém kole. Letos stačilo Rytířům ke stejnému zisku jen sedm utkání. Středočeši excelují především v domácím prostředí. Srazili v něm postupně Spartu, Brno a nově také obhájce mistrovského titulu z Třince. Ten na ledě Kladna padl 2:3.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. HC Oceláři Třinec 3:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hokejový fanoušek je při pohledu na extraligovou tabulku překvapen. Kladno je po nekompletním sedmém kole šesté a všechny předsezonní prognózy zatím hází do koše. Vítězství nad Oceláři symbolicky režíroval obránce Petr Šenkeřík, jenž na jaře s Třincem slavil zisk mistrovského titulu.

Teď však patří mezi defenzivní opory Kladna. Jestliže před sezonou vyvstávaly otázky, jak bude z drtivé většiny nově složená obrana Rytířů fungovat, první duely ročníku dávají ráznou odpověď.

„Sedla si tu výborná parta. V Třinci si každý uvědomoval, jakou má kdo roli v týmu. Cítím, že u nás je to teď podobné,“ popisoval Šenkeřík, jenž se na výhře proti bývalému zaměstnavateli podílel asistencí.

Kladenský Pietroniro musel po faulu odsedět čtyři trestné minuty, což se nelíbilo kouči Čermákovi.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Respekt otloukánka ligy z posledních let jde napříč extraligou nahoru. „Může to tak být. Cítím z týmu větší sebevědomí, což tady loni asi nebylo. Neschováváme se, naopak si říkáme o puky, každý chce hrát důležité momenty. Snažíme se hrát pořád aktivně, díky tomu bodujeme,“ přiblížil 33letý obránce.

Jeho spoluhráč Antonín Melka, autor vítězné trefy, na něj plynule navázal. Byť dával rozhovor až o pár minut později. „Zvedlo se nám sebevědomí. Tým máme lepší, kvalitnější i zkušenější. Neděláme zbytečné chyby jako loni, kdy jsme projeli snad každou třetí třetinu,“ popisoval rozdíly mezi letošním a loňským Kladnem.

Jaromír Jágr byl rozhořčený ze svého vyloučení. Na trestné předvedl zvláštní gesto.Video: Tipsport Extraliga / BPA

A tak zatímco loni si pro body do Kladna jezdil v podstatě každý soupeř, letos ve středních Čechách neuspěla Sparta (2:4), Brno (1:4) ani Třinec. Tři domácí výhry v řadě bez ztráty bodu, to se Rytířům nepovedlo za celou loňskou sezonu. „Kéž by to tak zůstalo. Nikomu nedáme body zadarmo a chceme, aby se tady soupeřům hrálo špatně,“ burcoval Šenkeřík.

„Když budeme plnit pokyny trenérů, máme letos šanci něco dokázat,“ přitakal Melka. Třeba se Kladno letos vyhne nálepce barážového klubu.

4 : 0 Hradec Králové - Plzeň 4 : 0 dohráno
20241001T18 : 00:00+0200