Pardubický Kousal pyká za napadení rozhodčího. Potrestán i hráč Komety

Útočník Pardubic Robert Kousal a obránce brněnské Komety Rhett Holland obdrželi od disciplinární komise hokejové extraligy stopku na dva zápasy za zákroky během nedělního šestého kola.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Pardubice–Sparta, hromadná potyčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Robert Kousal se ve třetí třetině zápasu se Spartou za nepříznivého stavu 0:4 pro Dynamo sápal na jmenovce Pavla Kousala, v čemž se mu snažil zabránit jeden z čárových rozhodčích.

„V přerušené hře opakované úmyslné strčení do rozhodčího ve snaze zapojit se do potyčky s protihráčem,“ uvedla disciplinárka s tím, že šlo o naplnění podstaty přestupku fyzické napadání rozhodčích.

Kousal tak přijde o úterní duel v Brně a páteční domácí zápas s vedoucím Litvínovem.

V úterý bude chybět Kometě i Holland, který pak vynechá i páteční utkání v Karlových Varech. Kanadský obránce v první třetině zápasu v Plzni fauloval domácího Ondřeje Matýse, za což obdržel menší trest za nedovolené bránění.

Faul brněnského HollandaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Šéf disciplinárky Viktor Ujčík shledal ve faulu úmyslné podkopnutí, za což podle řádů hrozí stopka na dva až pět duelů. „Hráč vědomě atakoval levou ruku protihráče bez držení puku do horní poloviny těla a zároveň ho levou nohou podkopl,“ všiml si Ujčík a Hollandovi zastavil činnost na dvě střetnutí.

Deset procent z měsíčního platu zaplatí plzeňský útočník Tim Söderlund za nafilmovaný pád v zápase s Kometou.

Nafilmovaný pád plzeňského SöderlundaVideo: Tipsport Extraliga / BPA