Pardubice zůstaly druhé, vyhrály až v prodloužení. Liberec dobře rozehrané utkání neztratil

Hokejisté Pardubic vyhráli v předehrávce 47. kola extraligy na ledě Komety Brno 7:6 až v prodloužení a promarnili šanci posunout se do čela tabulky. Na vedoucí Spartu ztrácejí bod, ale mají dva zápasy k dobru. Dynamo vedlo 5:1 i 6:2, ale domácí dokázali čtyřmi góly mezi 50. a 60. minutou vynutit nastavení. Atraktivní dohrávku 29. kola ovládl 4:1 Liberec. Bílí Tygři vyhráli čtvrtý z pěti zápasů, Oceláři prohráli druhý ze tří duelů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Brno- Pardubice 6:7 (61. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Za pardubické vítěze zaznamenal hattrick a jednu asistenci Lukáš Sedlák a čtyři body za gól a tři přihrávky nasbíral také obránce Peter Čerešňák. Za domácí třikrát skóroval obránce Daniel Gazda a bek Jan Ščotka nasbíral čtyři asistence.

Nástup se lépe povedl hostům, dlouho nic nesignalizovalo, že by Kometa měla získat nějaké body. Domácí ovšem neměli v poslední části co ztratit a zkusili hrát vabank. Hned ve 44. minutě vyslal Pospíšil do jízdy Gazdu, který přesnou střelou překonal Willa a vstřelil tak dvanáctou branku v sezoně. Vzápětí měli Brňané dvě velké tutovky, jenže kontaktní branka nepřišla jak po brejku Holíka, tak po tutovce Fleka.

A tak znovu udeřily Pardubice, jenže Kometa zahájila neskutečnou stíhací jízdu. V pokračující brněnské přesilovce totiž napřáhl Flek a v Brně na světelné kostce svítilo tenisové skóre 3:6. Brankostroj pod dohledem bronzového medailisty z juniorského mistrovství světa Eduarda Šalého pokračoval. Jako by chtěl tento mladík naladil svůj rodný klub k podobnému scénáři, který čeští hokejisté předvedli proti Finsku.

Videomomenty ze zápasů
Brno - Pardubice
Liberec - Třinec

Běžela 52. minuta, Kristián Pospíšil se proháčkoval až před brankoviště a zasunul puk za Willa. Střídačka Pardubic si vzala výzvu pro postavení Marcinka v brankovišti, ale video nebylo úspěšné a gól platil. Kometa tak pochopitelně hrála přesilovku a v ní nechytatelně napřáhl Gazda a svou třináctou brankou v sezoně udělal ze zápasu neuvěřitelné drama. Moravané soupeře drtili, vynutili si obrovský tlak, který vyústil v kýženou vyrovnávací branku. V čase 59:02 hráli bez brankáře a hattrick vidělo 6500 fanoušků i na druhé straně. Ze svého stanoviště napřáhl nechytatelně Gazda a utkání poslal do prodloužení.

To trvalo pouhých 43 vteřin. Sedlák našel na pravém kruhu Kauta a bylo rozhodnuto. Slavily však oba týmy a oba fanouškovské tábory. Kometa brala bod všemi deseti.

47. kolo: Brno - Pardubice 6:7 PP1/17

Liberec na svém ledě zdolal úřadujícího mistra z Třince a ve třetím vzájemném utkání sezony se poprvé radoval z výhry. Bílí Tygři tak navázali na nedělní vysoké vítězství 8:1  z Českých Budějovic.

V tabulce si pak upevnili páté místo. Naopak třetí Oceláři nedokázali potvrdit výhru nad poslední Mladou Boleslaví. Gólem a asistencí se na výhře domácích podílel nejproduktivnější hráč soutěže Tomáš Filippi.

Třinec ve třetí třetině snížil na rozdíl jediné branky. Kontaktní branka hostůmpomohla a rázem jich byl plný led. Domácí defenziva v čele s Králem ale odolávala.

V závěru třetí třetiny to ještě Oceláři chtěli zkusit při hře bez brankáře. Kacetl vystartoval z branky, puku se však zmocnil Filippi a trefou přes celé hřiště zvýšil na rozdíl dvou branek. Třinečtí to ale nevzdávali a trenér Moták opět sáhnul k power play, definitivní razítko na výhru domácích dal ale dalším gólem do opuštěné třinecké branky Knot.

29. kolo: Liberec - Třinec 4:1 1/8