SESTŘIH: Sezonní extraligový debut jako hrom. Plzeň velebí 39letou výpomoc do obrany

Hokejisté poslední Plzně se po šesti extraligových porážkách dočkali výhry a po triumfu 3:2 nad Olomoucí se bodově dotáhli na předposlední České Budějovice. Hanáci sice ještě v polovině utkání vedli o dva góly, hrdinou Západočechů se ale stal dvougólový Lukáš Pulpán. 39letý obránce přitom nastoupil za Plzeň poprvé v sezoně, má do ní vyřízené střídavé starty z prvoligového Sokolova.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Olomouc 3:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Na první branku si fanoušci v Plzni museli počkat do 13. minuty a radost většině z nich neudělala. Přesnou ranou se prosadil Orsava a poslal Hanáky do vedení.

Plzeň–Olomouc 0:1 (13. Orsava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Druhý úder si Kohouti schovali do 22. minuty, kdy domácího Malíka překonal Plášek a zvýšil na 2:0.

Plzeň–Olomouc 0:2 (22. Plášek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině druhé třetiny se po plzeňské šanci dostali do potyčky domácí Lev s Černým, oba obdrželi menší trest za hrubost.

Plzeň–Olomouc, potyčka domácího Lva s ČernýmVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Utrápenou Škodovku tak probrala až 34. minuta, kdy do té doby neprůstřelného Sedláčka překonal ve svém vůbec prvním zápase v sezoně v dresu Plzně Pulpán.

Plzeň–Olomouc 1:2 (34. Pulpán)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O chvilku později si čistým hitem vyšlápl olomoucký bek Škůrek na plzeňského útočníka Lva.

Plzeň–Olomouc, hit olomouckého Škůrka na LvaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A Západočeši se dočkali i vyrovnání. Těsně před druhou sirénou srovnal na 2:2 Zámorský. Trenér Hanáků Tomajko reagoval na branku trenérskou výzvou, ale ani to hostům nebylo nic platné.

Plzeň–Olomouc 2:2 (40. Zámorský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A Pulpán hrál hlavní roli i nadále. V 57. minutě si připsal svůj druhý gól, když zpoza brankové čáry překvapil Sedláčka a poprvé v zápase poslal Indiány do vedení.

Plzeň–Olomouc 3:2 (56. Pulpán)Video: Tipsport Extraliga / BPA

13. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branka a nahrávky: 34. Pulpán (Holešinský, Klepiš), 40. Schleiss (Zámorský, Holešinský), 56. Pulpán (Mertl, Lev) - 13. Orsava (P. Musil, Kunc), 22. Plášek (Sirota). Rozhodčí: Zeliska, Květoň - Šimánek, Rožánek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 4236.
Plzeň: N. Malík – Zámorský, Malák, Merežko, Skok, Pšenička, Piskáček, Pulpán – Lev, Lalancette, Söderlund – Holešinský, Klepiš, Schleiss – Matýs, Mertl, D. Simon – Hauser, Pitule, T. Urban. Trenér: Jandač.
Olomouc: J. Sedláček – T. Černý, Ondrušek, Řezníček, Sirota, A. Rutar, Korenčík, Škůrek – Kohout, Kusko, J. Káňa – Fridrich, Nahodil, Plášek – Orsava, P. Musil, Kunc – Doktor, J. Knotek, Anděl. Trenér: J. Tomajko.
  2 : 4 Kladno - Mladá Boleslav 2 : 4 dohráno
20241020T16 : 00:00+0200