SESTŘIH: Kometa srazila Spartu v nájezdech, Pražané padli podruhé v řadě

Hokejisté Komety Brno porazili ve 13. kole Tipsport extraligy na svém ledě Spartu 2:1 po samostatných nájezdech. Pražané tak po porážce v Hradci Králové z minulého kola (0:5) padli podruhé za sebou.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Sparta Praha 2:1 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

První vážnější šance si při vyloučení Mikliše vypracovala Kometa, ani jednu ze tří příležitostí ale nevyužila.

Brno - Sparta, šance Komety v rychlém sledu gólem neskončilyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A domácí mohli litovat. V 9. minutě využil přesilovou hru Chlapík a Pražané vedli 1:0.

Brno - Sparta 0:1 (9. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta se ale z vedení radovala jen 59 vteřin, svým třetím gólem v sezoně srovnal Kollár.

Brno - Sparta 1:1 (11. Kollár)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Brno mohlo jít v prostřední třetině poprvé do vedení, zakončení Pospíšila ale Kořenář akrobaticky zastavil betonem.

Brno - Sparta, zákrok hostujícího Kořenáře proti dorážce PospíšilaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Při sparťanské přesilovce pálil Irving, jeho střelu přizvedl Zaťovič a puk zasáhl do ucha útočníka Pražanů Kryštofa Hrabíka. Tomu museli na střídačce sešít ránu několika stehy.

Brno - Sparta, hostujícího K. Hrabíka šili na střídačceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Prodloužení o vítězi nerozhodlo, v nájezdech pak kralovali domácí, když se postupně prosadili Zbořil, Gingel´ a Kollár. Za Pražany se trefili Irving a Hyka.

Brno - Sparta 2:1 sn (rozh. Nájezd Kollár)Video: Tipsport Extraliga / BPA

13. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Kollár (Jedlička), rozhodující sam. nájezd Kollár - 9. Chlapík (Hyka). Rozhodčí: Stano, Vrba - Blažek, Lederer. Vyloučení 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).
Brno: Postava - Ščotka, Davidson, Holland, Beaudin, Bartejs, Ďaloga, Gulaši - Flek, Cingel, Zaťovič - H. Zohorna, A. Zbořil, K. Pospíšil - T. Rachůnek, Konečný, J. Kos - Jedlička, Kollár, Říčka - Okál. Trenér: Pokorný.
Sparta: Kořenář - Moravčík, Kempný, Kemiläinen, Mašín, Mikliš, Krejčík, Irving - Řepík, Sobotka, Hyka - K. Hrabík, J. Lajunen, Salomäki - P. Kousal, R. Horák, Chlapík - D. Vitouch, O. Najman, O. Hrabík. Trenér: Gross.
  2 : 4 Kladno - Mladá Boleslav 2 : 4 dohráno
20241020T16 : 00:00+0200