SESTŘIH: Plzeň vyhrála v Liberci po samostatných nájezdech

Plzeň v Liberci zvládla samostatné nájezdy, vyhrála 4:3 a připsala si třetí triumf v řadě. Hlavním hrdinou Západočechů byl Holešinský, který si za dvě branky a jednu asistenci připsal tři body. Navíc jeho druhý gól necelých pět minut před koncem zajistil prodloužení, rozhodující nájezd proměnil Söderlund.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Škoda Plzeň 3:4 SNVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Faško-Rudáš po nahrávce Rychlovského zpoza branky otevírá skóre zápasu, Liberec od třetí minuty vede 1:0.

Liberec - Plzeň 1:0 (3. Faško-Rudáš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeňský Schleiss v úniku nevyzrál na brankáře Liberce.

Liberec - Plzeň, šance SchleisseVideo: Tipsport Extraliga / BPA

McCoshen si v jedenácté minutě najel na přihrávku Filippiho, navýšil vedení Severočechů na 2:0.

Liberec - Plzeň 2:0 (11. McCoshen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeňský Holešinský předložil puk Mertlovi před prázdnou branku, ten ve 27. minutě snížil na 1:2.

Liberec - Plzeň 2:1 (27. Mertl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberecký Flynn mohl záhy zvýšit náskok Liberce, v úniku nepřekonal Hlavaje.

Liberec - Plzeň, zákrok brankáře HlavajeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Holešinský ve 37. minutě potrestal chybu gólmana, Plzeň srovnala na 2:2.

Liberec - Plzeň 2:2 (37. Holešinský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Melancon v přesilovce pět na tři prostřelil z kruhu plzeňského gólmana, Liberec se ve 48. minutě dostal do vedení 3:2.

Liberec - Plzeň 3:2 (48. Melancon)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeňský Holešinský z kruhu prostřelil mezi betony Hrenáka, hosté srovnali na 3:3.

Liberec - Plzeň 3:3 (56. Holešinský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodující nájezd proměnil Söderlund, zblízka se trefil nad lapačku Hrenáka, Plzeň vyhrála 4:3.

Liberec - Plzeň 3:4 sn (rozh. nájezd Söderlund)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 3:4 po sam. náj. (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Faško-Rudáš (Rychlovský, Filippi), 11. McCoshen (Filippi, Pérez), 48. Melancon (Flynn, Filippi) - 27. Mertl (Holešinský), 37. Holešinský (Söderlund), 56. Holešinský (Laakso), rozhodující nájezd Söderlund. Rozhodčí: Sýkora, Šindel - J. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 2:7, navíc Filippi - Laakso oba 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 5276.
Liberec: Hrenák (od 3. nájezdu D. Král) - McCoshen, Budík, Melancon, Ivan, T. Galvas, Derner, J. Dvořák - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Flynn, A. Najman, Bulíř - Kelly Klima, J. Vlach, Hawryluk - Pérez, Šír, Pekař. Trenér: Pešán.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, A. Jiříček, Laakso, Dujsík, Houdek, Piskáček - Söderlund, Mertl, Holešinský - Matýs, Lev, Schleiss - Rekonen, Indrák, Pour - Hrabík, Jansa, P. Straka. Trenér: Kořínek.