SESTŘIH: Jandač svůj extraligový návrat ozdobil výhrou

Dvakrát sice prohrávali, pokaždé ale dokázali náskok domácích Vítkovic smazat, aby v prodloužení hokejisté Plzně v úvodním extraligovém kole urvali výhru 3:2. Vítězný gól si připsal v české nejvyšší soutěži debutující ukrajinský obránce Igor Merežko. Kouč Indiánů Josef Jandač tak svůj návrat do extraligy po dvou letech ozdobil triumfem.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vitkovice Ridera vs. HC Škoda Plzeň 2:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jako první v utkání zahrozili v 7. minutě Západočeši. Útočník Urban, jenž v Plzni hostuje z Pardubic, však na Klimeše nevyzrál.

Vítkovice - Plzeň, hostující Urban minul bránuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 12. minutě putovali na trestnou lavici v rozmezí pouhých 20 vteřin Rubins s Malákem a domácí dlouhou dvojnásobnou přesilovku využili zásluhou přesné rány Abdula.

Vítkovice - Plzeň 1:0 (14. Abdul)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Půl minuty nato inkasovala Škoda znovu. Radost Ostravanů však netrvala dlouho. Branku Rihardse Bukartse odvolali rozhodčí po konzultaci s videem kvůli úmyslnému kopnutí.

Vítkovice - Plzeň, neuznaný gól Rihardse BukartseVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň měla skvělý nástup do prostředního dějství. V přesilovce se po přihrávkách Schleisse s Klepišem trefil Dominik Simon, jenž se na západ Čech vrátil v létě po deseti letech.

Vítkovice - Plzeň 1:1 (21. Simon)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Další šance Plzeň nevyužila, a tak udeřili domácí. V 31.minutě vrátil Vítkovicím vedení Kanaďan Nellis.

Vítkovice - Plzeň 2:1 (31. Nellis)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň však nesložila zbraně a v 52. minutě se dočkala zasloužené odměny. O vyrovnání se zasloužil Tomáš Mertl.

Vítkovice - Plzeň 2:2 (52. Mertl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zápas dospěl až do prodloužení, v jeho druhé minutě zajistil Plzni druhý bod ukrajinský obránce Merežko.

Vítkovice - Plzeň 2:3 pp (62. Merežko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

1. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Abdul (Nellis, Košťálek), 31. Nellis (Yetman, Abdul) - 21. D. Simon (Klepiš, Rubins), 52. Mertl (Archambault, Zámorský), 62. Merežko (Holešinský). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:2. Diváci: 4925.
Vítkovice: Klimeš - Košťálek, Percy, Demel, Auvitu, P. Marcel, Mikuš, L. Kovář - Nellis, Yetman, Abdul - P. Zdráhal, Barinka, Bambula - Rihards Bukarts, Hladonik, Roberts Bukarts - Lednický, Claireaux, M. Kalus. Trenér: Bruk.
Plzeň: N. Malík - Rubins, Zámorský, Malák, Merežko, Skok, Kvasnička, Dujsík - Schleiss, D. Simon, Holešinský - Klepiš, Lalancette, Archambault - Söderlund, T. Urban, O. Rohlík - M. Indrák, Mertl, Matýs. Trenér: Jandač.