SESTŘIH: Třinec se z vyrovnání sekundu před koncem oklepal a v prodloužení zdolal Vítkovice

Hokejové Vítkovice ukázaly, že i dvougólová ztráta se dá v poslední minutě smazat. Díky brankám Percyho a Lakatoše, jenž skóroval pouhou vteřinu před koncem, dotáhly derby v Třinci do prodloužení. V něm se ale prosadil domácí Hudáček, přičemž asistenci si u gólu na 4:3 připsal také brankář Mazanec.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Vítkovice Ridera 4:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Účet severomoravského derby otevřel 57 sekund před koncem úvodního dějství Hrehorčák. V samostatném úniku nedal vítkovickému Klimešovi nárok a poslal Oceláře do vedení.

Třinec - Vítkovice 1:0 (20. Hrehorčák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 37. minutě se Vítkovice dočkaly vyrovnání. Pohotovou tečí překonal Mazance Krieger.

Třinec - Vítkovice 1:1 (37. Krieger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Těsně po začátku třetí třetiny Kurovský vystihl rozehrávku Kováře a postupoval ze strany sám na Klimeše. Chtěl jej roztáhnout a poslat puk mezi betony, ale Klimeš odolal.

Třinec - Vítkovice, zákrokVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec do vedení 2:1 poslal jeho obvyklý kanonýr Martin Růžička. Tomu puk skrz pásmo poslal Nestrašil, Růžička následně dával střílenou nahrávku do brankového prostoru, kterou Vítkovičtí srazili za Klimeše.

Třinec - Vítkovice 2:1 (50. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vedení Ocelářů zvýšil v 57. minutě po fantastické zadovce Pánika Vrána.

Třinec - Vítkovice 3:1 (57. Vrána)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jiskřičku naděje vykřesal pro Vítkovice 32 vteřin před koncem Percy, jenž překonal Mazance dorážkou z bezprostřední blízkosti.

Třinec - Vítkovice 3:2 (60. Percy)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovický zázrak dokonal vteřinu před třetí sirénou ranou z první Dominik Lakatoš a poslal tak duel do prodloužení.

Třinec - Vítkovice 3:3 (60. Lakatoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Prodloužení ukončil výstavní ranou třinecký Libor Hudáček. Zavezl kotouč do útočného pásma a střelou z pravého kruhu překonal Klimeše a rozhodl o bonusovém bodu pro Oceláře.

Třinec - Vítkovice 4:3  pp (64. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 4:3 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Hrehorčák (M. Roman), 50. M. Růžička (Nestrašil, Kundrátek), 57. P. Vrána (Pánik, L. Hudáček), 64. L. Hudáček (Mazanec) - 37. Krieger (Raskob, Mueller), 60. Percy (Lakatoš), 60. Lakatoš (Kalus). Rozhodčí: Kika, Vrba - Blažek, Rampír. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 5400 (vyprodáno).
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, M. Adámek, Nedomlel, Polášek - M. Růžička, D. Voženílek, Daňo - L. Hudáček, P. Vrána, Pánik - Hrehorčák, M. Roman, Nestrašil - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Zeleňák, Gewiese, L. Kovář - Mueller, Krieger, J. Káňa - Lakatoš, Chlán, Fridrich - Kalus, Kotala, Roberts Bukarts - R. Půček, Přibyl, Krejsa. Trenér: Holaň.