SESTŘIH: Kaut řídil pardubický koncert, Jágr připravil jediný gól Kladna

Hokejové Pardubice na úvod nové sezony extraligy potvrdily roli favorita, když doma jednoznačně porazily Kladno 5:1. Dvěma góly a asistencí se blýskl Martin Kaut, dva body zaznamenali Robert Kousal, Lukáš Sedlák a navrátilec do extraligy Roman Červenka. Jediný gól Rytířů, kteří Dynamu podlehli podeváté za sebou, vstřelil po asistenci Jaromíra Jágra Matyáš Filip.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. Rytíři Kladno 5:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Roman Červenka převzal z rukou prezidenta Mezinárodní hokejové federace Luca Tardifa cenu pro nejlepšího světového hráče uplynulé sezony vyhlašovanou IIHF.

Pardubice - Kladno, Červenka převzal cenu IIHF pro nejlepšího evropského hráče minulé sezonyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Běžela 8. minuta, když se pardubičtí fanoušci radovali poprvé. Přihrávku Sedláka zužitkoval Smejkal a Dynamo vedlo.

Pardubice - Kladno 1:0 (8. Smejkal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Smejkal o několik minut později tvrdě narazil na hrazení kladenského Redlicha, rozhodčí ale jeho zákrok jako nedovolený nevyhodnotili.

Pardubice - Kladno, zákrok domácího Smejkala na Redlicha jako faul posouzen nebylVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jaromír Jágr navzdory defektu při cestě do Pardubic zápas s Dynamem stihl a naskočil ve třetí formaci Rytířů. Během první třetiny si takto od maséra nechával zahřívat stehenní svaly.

Pardubice - Kladno, péče o Jaromíra Jágra během zápasuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 19. minutě přidal uklidňující trefu Robert Kousal a Dynamo vedlo o dvě branky.

Pardubice - Kladno 2:0 (16. R. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Těsně před polovinou utkání už to bylo 3:0 - po přihrávce Kousala se trefil Kaut.

Pardubice - Kladno 3:0 (29. M. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtý gól Dynama přišel v 31. minutě. Na brankovišti se nejlépe zorientoval Sedlák a znovu rozjásal domácí diváky.

Pardubice - Kladno 4:0 (31. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nulu v kolonce kladenských gólů mohl vymazat Pytlík. Pardubický gólman Will už ležel na ledě, jenže kotouč se útočníkovi Rytířů postavil na hranu a místo prázdné branky trefil jen tyčku.

Pardubice - Kladno, hostující Pytlík trefil jen tyčVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zkraje třetí třetiny už se Kladno dočkalo. Při Šustrově trestu vypálil v přesilovce Jágr, Will puk vyrazil jen k Filipovi, který jej poslal do sítě.

Pardubice - Kladno 4:1 (43. Filip)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pět minut po čestném kladenském úspěchu dostaly Pardubice výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou Dynamo nepohrdlo. Podruhé se prosadil Kaut a zvýšil na konečných 5:1.

Pardubice - Kladno 5:1 (47. M. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

1. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - Rytíři Kladno 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Smejkal (L. Sedlák, Červenka), 19. R. Kousal (Radil, M. Kaut), 29. M. Kaut (R. Kousal, Šustr), 31. L. Sedlák (Červenka), 48. M. Kaut (Čerešňák) - 43. Filip (Jágr, Pytlík). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Hynek, J. Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 9982.
Pardubice: Will - Hájek, Čerešňák, T. Dvořák, Šustr, Vála, D. Musil, Michal Houdek - Smejkal, L. Sedlák, Červenka - Radil, R. Kousal, M. Kaut - Paulovič, T. Zohorna, Herčík - Mandát, Poulíček, Vondráček. Trenér: Zadina.
Kladno: Brízgala - Mendel, Ticháček, Šenkeřík, Pietroniro, Hanousek, Nemčík, R. Jeřábek - M. Procházka, Hults, Tralmaks - Jarůšek, Melka, Smoleňák - Jágr, Filip, Pytlík - S. Redlich, O. Bláha, J. Strnad - P. Straka. Trenér: Čermák.