Litvínovská tvrz poprvé padla. Mlejnek ocenil hru Sparty: Vysoký respekt

Doma byli dosud stoprocentní, už to neplatí. Hokejisté Litvínova v pátek nestačili na Spartu, které podlehli 2:4. Hosté se naopak přesvědčili, že i obdržená branka může být ku prospěchu věci. Od trefy debutanta Čajkoviče zcela převzali otěže zápasu a Severočechům se v tabulce přiblížili na rozdíl čtyř bodů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Litvínov - Sparta, dva góly ČajkovičeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta se přitom zahřívala pomaleji. V první části měl Litvínov více ze hry, několik šancí zlikvidoval Kořenář v brance. Hosty dokonce zachránila tyč. Po obrátce vyřešil přečíslení dvou na jednoho perfektní ranou slovenský útočník Čajkovič.

V té chvíli jako kdyby si Pražané řekli, že už stačilo. Brzy vyrovnali a po zbytek druhé třetiny téměř nepustili Vervu do pásma. Navíc si pomohli gólem v oslabení. „Druhá třetina byla obecně z naší strany výborná, hráli jsme dobře na puku,“ pochvaloval si autor rozhodující trefy Roman Horák, jenž se do sestavy Sparty vrátil po čtyřech zápasech.

Litvínov - Sparta, Zile si vyšlápl na Tona.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Celek z hlavního města přestřílel soupeře v prostředním dějství 16:6. „Vysoký respekt ke kvalitě hry soupeře. I ve třetí třetině hrál kontrolovaně. Vykřesali jsme sice jiskru naděje, ale to bohužel nestačilo,“ konstatoval kouč Litvínova Karel Mlejnek.

Jeho tým odešel z posledních tří duelů jako poražený. Přesto zůstává v čele extraligové tabulky, a tak není důvod k panice. „Všechno to byly těsné porážky, navíc je pořád začátek sezony,“ uvedl autor domácích branek Maxim Čajkovič.

„Na dvacet minut jsme vypadli ze hry,“ vrátil se slovenský útočník k duelu se Spartou. „Dali jsme gól a měli jsme dostat soupeře na paty. Takhle jsme museli výsledek dohánět,“ přemítal 23letý hráč.

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Sparta Praha 2:4

V přípravě stihl za Litvínov odehrát čtyři třetiny, pak se zranil. Loni přitom Čajkovič ještě bojoval na farmě o šanci v NHL, nakonec skončil na severu Čech a domácí věří, že dvě trefy do sítě Sparty jsou předzvěstí něčeho většího. „Snad to nebyl jen výstřelek. Věřím tomu, že jeho hra bude nadále konzistentní,“ dodal k výkonu Čajkoviče Mlejnek.

Litvínovské porážky mají společného jmenovatele. Kvůli nemoci znovu chyběla hlavní opora týmu, Ondřej Kaše. Verva bez něj zatím má problémy, v duelu se Spartou se to projevilo například i v zavážení kotoučů do útočného pásma. Především v početních výhodách.

2 : 1 sn Pardubice - Liberec 2 : 1 sn   dohráno
20241011T18 : 00:00+0200