Liberec nepozvedl ani uzdravený Bulíř. Rozhodně se nevracím jako spasitel, prohlásil

V polovině srpna si poranil ruku a od té doby Bílým Tygrům Michal Bulíř chyběl. Zkušený útočník poprvé do zápasu naskočil až v domácím zápase s Kladnem. K premiérové výhře před vlastními fanoušky však Liberci nepomohl. Severočeši s Rytíři padli po samostatných nájezdech 2:3, doma prohráli již počtvrté.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. Rytíři Kladno 2:3 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Už jste stoprocentně v pořádku, nebo jste se vrátil dříve kvůli liberecké mizérii?

Určitě to není kvůli tomu, že se nedaří a já bych přišel jako spasitel. To rozhodně ne. Koukal jsem a poslední zápas jsem hrál dvacátého března, takže před půl rokem. Ale čekal jsem to horší. Na druhou stranu v první třetině jsem potřeboval chytit tempo zápasu, protože to je přeci jen jiné, než když tady člověk jen bruslí kvůli kondici. Až zápas ukáže. Ale po první třetině jsem se už začal cítit docel dobře. Mrzí mě, že jsem nepomohl nějakým gólem, protože šance tam byly.

Málem jste slavil na konci druhé třetiny po přihrávce Musila. Kolik tam chybělo?

Abych řekl pravdu, tak vůbec nevím. Ta přihrávka byla tak rychlá, střela z první. Absolutně jsem neviděl, kam šla. Myslím, že do boční sítě, ale kolik chybělo, teď asi neřeknu. Budu se muset podívat na video a ještě si zhodnotit, jestli něco nešlo udělat líp. Ale nedá se nic dělat. Myslím, že naše hra byla kvalitnější než v předchozích zápasech. V některých věcech jsme se zlepšili a je potřeba dál pracovat na těch, které nám nejdou.

Liberec - Kladno, velká šance domácího Bulíře a FlynnaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Které to jsou?

Jsme málo produktivní. Teď jsme dali na domácím hřišti jen dva góly. S tím těžko vyhrajeme. Doma je to málo, potřebujeme dávat více gólů. Je to hlavně o nás, o útočnících. Musíme být zodpovědní v obranném pásmu, abychom góly nedostávali. A některý věci musíme trochu zjednodušit.

Souvisí s tím i fakt, že Liberec už inkasoval v této sezoně tři góly při vlastní přesilovce?

V některých situacích jsme možná trochu nezodpovědní, že si myslíme, že hrajeme přesilovku. Chce to větší zodpovědnost, nehazardovat u modré čáry a mít to pokryté i dozadu. Dnes chtějí týmy zaútočit i v oslabení, když je to možné. Tohle si musíme víc hlídat.

Nakolik vás může pozvednout, že jste dokázali srovnat z 0:2 na 2:2?

Určitě je to pozitivní, týmu to dodává trochu šťávy a více sil. Nejen nám hráčům, ale i divákům. Když se nám to povede, tak je to trochu euforie a dá se z toho těžit. Bohužel na nájezdy jsme to už nezvládli.

Poslední, pátý jste jel vy v těžké situaci, musel jste za stavu 0:1 proměnit.

Přemýšlel jsem nad tím, co udělat. Chtěl jsem zvolit střelu, nechtěl jsem vymýšlet žádné kličky. Bohužel jsem tam měl vyrážečku. Možná jsem to zvednul moc, chtěl jsem to hrát spíš pod vyrážečku.

Po páteční prohře s Plzní kouč Filip Pešán zmiňoval jako jeden z faktorů nervozitu. Jak jste tohle vnímal po návratu na led?

Je to samozřejmě dané těmi porážkami a tím, že se doma body nesbírají. Nervozita potom určitě svou roli hraje a na týmu je to znát. Ale věřím, že se nám to podaří otočit hned v dalším zápase v úterý s Karlovými Vary.

4 : 1 Třinec - Hradec Králové 4 : 1 dohráno
20240929T17 : 00:00+0200