Liberec nastřílel na turnaji ve Švýcarsku opět šest gólů, Kladno podlehlo Slavii

Hokejisté Liberce nastříleli i ve svém druhém vystoupení na turnaji ve švýcarském Yverdon-les-Bains během přípravy na novou extraligovou sezonu šest branek a přehráli Fribourg-Gottéron 6:2. Týmy Hradce Králové a Českých Budějovic naopak v turnajových prověrkách úspěšné nebyly. Skalp Kladna si připsala prvoligová Slavia, Vítkovice v ocelářském derby přehrály Třinec.

Ilustrační foto

Bílí Tygři zdolali v úterý 6:5 po prodloužení Lausanne a také dnes byli od začátku střelecky při chuti. Kelly Klíma skóroval během úvodní třetiny dvakrát, doplnil ho Martin Ryšavý, jenž pak v úvodu druhé části zvýšil svým druhým dnešním gólem už na 4:0 pro Severočechy. Fribourg-Gottéron pak sice kontroval dvěma góly, ale definitivně rozhodli Lukáš Derner a Jaroslav Vlach.

Hradec Králové se na Gäuboden Cupu v německém Straubingu musel sklonit před Norimberkem po výsledku 2:3, přestože Petr Kalina a Aleš Jergl dokázali svými zásahy otočit vývoj z 0:1 na 2:1. V sobotu tak budou hrát Východočeši o třetí místo. České Budějovice vstoupily do domácího Energie AG Motor Cupu prohrou s finským Kärpätem Oulu 1:4.

Kladno, v jehož sestavě stále chybí kvůli zranění hrající majitel Jaromír Jágr, podlehlo prvoligové Slavii 2:3, přestože vedlo ve 12. minutě 2:0. Hráči Vítkovic zdolali hegemona extraligy z posledních sezon Třinec jasně 5:1.

Při premiéře za Olomouc uhájil v souboji s bratislavským Slovanem (4:0) čisté konto gólman Matěj Machovský. Dva góly dal Jakub Navrátil, z toho jeden po lakrosovém zakončení. Kohouti vyhráli v přípravě popáté z šesti startů.

Utkání ve Vídni, kde se představila Kometa, skončilo už po 40 minutách. Sudí při velkém horku vyhodnotili ledovou plochu po druhé třetině jako nezpůsobilou k dalšímu pokračování. Brňané v tu dobu prohrávali 0:2.

Přípravná hokejová utkání extraligových týmů:
Gäuboden Cup v Straubingu (Německo):
Norimberk Ice Tigers – Mountfield Hradec Králové 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 4. Weber, 37. Alanov, 45. Graber – 19. Kalina, 36. Jergl.
Turnaj v Yverdon-les-Bains (Švýcarsko):
Fribourg-Gottéron – Bílí Tygři Liberec 2:6 (0:3, 2:2, 0:1)
Branky: 25. DiDomenico, 30. Schmid – 8. a 18. Kelly Klíma, 16. a 23. Ryšavý, 35. Derner, 48. J. Vlach.
Energie AG Motor Cup:
Banes Motor České Budějovice – Kärpät Oulu 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky: 45. Kašlík – 43. a 48. Gardiner, 34. Alasiurua, 57. Hermonen.
Rytíři Kladno – HC Slavia Praha 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Branky: 4. Smoleňák, 12. Hults – 13. L. Strnad, 50. T. Knotek, 57. R. Přikryl.
HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Branky: 23. Košťálek, 27. Mikuš, 39. Yetman, 48. Kalus, 52. Nellis – 56. Teplý.
HC Olomouc – HC Slovan Bratislava 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 36. a 43. Navrátil, 4. Musil, 51. Kusko.
Vídeň Capitals – HC Kometa Brno 2:0 (1:0, 1:0), předčasně ukončeno po 2. třetině kvůli nezpůsobilé hrací ploše
Branky: 3. Hackl, 27. Hartl.