Kometa v přípravě jasně přehrála bratislavský Slovan, Kladno dobylo Liberec

Hokejisté Brna porazili v dnešním přípravném utkání Slovan Bratislava přesvědčivě 5:0. Kladno si na severu Čech připsalo skalp Liberce. Mužstvo Karlových Varů uspělo na ledě prvoligového Chomutova. Olomouc zdolala Vítkovice až díky lépe zvládnutým samostatným nájezdům. V Mladé Boleslavi se nehrálo.

Hokejisté brněnské Komety. Ilustrační foto

Kometa v česko-slovenské konfrontaci, která přivábila do ochozů takřka tři a půl tisíce diváků, vedla od sedmé minuty díky zásahu Beuadina. Těsný stav trval do závěru druhé třetiny, kdy zvýšili Zbořil a kapitán Zaťovič. Když se v nástupu do třetí části prosadil Flek, bylo zřejmé, že Brňané vrátí soupeři měsíc starou porážku z Bratislavy (2:3 po nájezdech). Výhru ozdobil čistým kontem mladý gólman Postava.

Kladno pod Ještědem vedlo zásluhou Hultse, ale v 17. minutě během půlminuty otočili vývoj Ryšavý s Flynnem. Rytíři však opanovali druhé dějství a třemi góly se sami dostali do dvoubrankového vedení, skórovali Jarůšek, znovu Hults a Smoleňák. Lantoši při hře bez gólmana v samém závěru snížil, ale místo vyrovnání pojistil výhru hostů 5:3 Procházka. Kladenští v přípravě vyhráli pátý z osmi zápasů.

Karlovy Vary vedly na ledě Pirátů chvilku po polovině utkání 3:0, ale Chomutovu se podařilo duel ještě zdramatizovat. I díky tomu, že na konečných 2:3 snížil veterán Hübl. Olomouc vedla nad Vítkovicemi bleskově 2:0, nakonec ale slavila triumf až po nájezdech díky gólu Siroty v deváté sérii. Hanáci vyhráli v přípravě pošesté ze sedmi utkání.

Zápas Mladé Boleslavi s Hradcem Králové byl kvůli rozsáhlé viróze v kabině Východočechů zrušen.

Přípravná hokejová utkání extraligových týmů:
HC Kometa Brno - HC Slovan Bratislava 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 7. Beuadin, 35. A. Zbořil, 40. Zaťovič, 41. Flek, 58. Kos.
Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)
Branky: 17. Ryšavý, 17. Flynn, 60. Lantoši - 12. a 23. Hults, 21. Jarůšek, 27. Smoleňák, 60. M. Procházka.
Piráti Chomutov - Energie Karlovy Vary 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 40. Fronk z trest. střílení, 43. Hübl - 7. O. Beránek, 19. Černoch, 33. Plutnar.
HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 3. Fridrich, 4. Anděl, rozhodující sam. nájezd Sirota - 9. Barinka, 27. Nellis.