Třinec udolal lídra, Brno pokořilo Spartu. Rytíři bez Jágra padli. Divoká přestřelka pro Hradec

Lídr hokejové extraligy Litvínov podlehl ve 13. kole na ledě Třince 2:3 v prodloužení. Verva se ovšem o skóre udržela na prvním místě tabulky, a to před Pardubicemi, které taktéž v prodloužení podlehly Karlovým Varům 1:2. V dalších zápasech Kometa zdolala Spartu po nájezdech 2:1, Kladno s hrajícím majitelem Jaromírem Jágrem jen v hledišti podlehlo ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Mladé Boleslavi 2:4, Liberec přemohl ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠České Budějovice 2:1, Hradec Králové v nebývalé kanonádě přestřílel ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Vítkovice 9:7 a poslední Plzeň otočila střetnutí s ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Olomoucí (3:2).

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Brno - Sparta 2:1 sn (rozh. Nájezd Kollár)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Všechny zápasy extraligy můžete sledovat v online reportážích na Sport.cz. Zároveň vám z jednotlivých zápasů nabízíme ve videoukázkách všechny góly a nejzajímavější momenty. K dispozici jsou také audiokomentáře od Českého rozhlasu.

Mistrovský Třinec zabral po sérii tří porážek, nad Litvínovem vyhrál 3:2 v prodloužení. Premiérovou trefu v sezoně zaznamenal útočník Michal Teplý. V prodloužení pak rozhodl ze samostatného úniku obránce Marian Adámek. Přídavku předcházela opatrnější třetí třetina. Až v závěru základní hrací doby zase přitlačili domácí výrazněji na pilu. Ani téměř 50 střeleckých pokusů Ocelářů ale nestačilo, aby si ze zápasu odnesli všechny body. Šlo se do prodloužení. To se nehrálo příliš dlouho. Už po minutě a osmi vteřinách se dostali třinečtí do situace tři na nikoho. Adámek to však vzal na sebe a z prakticky samostatného nájezdu vystřelil Ocelářům prémiový bod.

13. kolo: Třinec - Litvínov1/7

Kladenští Rytíři poprvé v sezoně na domácím ledě vyšli bodově naprázdno, Mladé Boleslavi podlehli 2:4. V sestavě jim scházela nemocná legenda Jaromír Jágr, pouze přihlížel z hlediště s přítelkyní. Hosté ve středočeském derby uspěli počtvrté v řadě a vyhráli počtvrté z posledních pěti kol. Závěr přinesl drama. Rytíři za stavu 2:3 končili přesilovkou, zvýraznili ji odvoláním gólmana, jenže Buchtele se trefil do prázdné branky z obranného pásma.

13. kolo: Kladno - Mladá Boleslav1/11

Bílí Tygři výhrou 2:1 nad Jihočechy přerušili sérii čtyř porážek, které utrpěli při šňůře venkovních duelů, a na domácí led se vrátili vítězně. Naopak Motor nedokázal ani v šestém vystoupení venku v sezoně bodovat. Jihočeši dokázali ve druhé třetině smazat těsné manko, přestáli těžké chvíle a mohli jít i do vedení, ale domácí brankář Kváča se vyznamenal. Poradil si i se samostatným únikem Valského. V 51. minutě tak udeřili domácí. Flynn z rohu nastřelil kotouč do brankoviště a puk se od Bulířovy nohy odrazil až do sítě. Regulérnost gólu ještě muselo potvrdit video a Severočeši znovu vedli. O chvíli později mohl domácím z brejku dodat klid Flynn, tváří v tvář Kloučkovi ale neuspěl. V závěru tak ještě sáhly České Budějovice ke hře bez brankáře, vyrovnat už ale nedokázaly.

13. kolo: Liberec - České Budějovice1/6

Nevídanou přestřelku nabídl zápas mezi Hradcem Králové a Vítkovicemi. Padlo v něm dohromady 16 gólů a oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení. Poslední obrat patřil Mountfieldu, jenž po výsledku 9:7 zaznamenal už sedmé domácí vítězství v řadě. Ve třetí třetině Východočeši dokonali svůj druhý obrat v zápase. Chvíli před dorážkou Dmowského vykopl Klimeš bránu ze svého postavení, rozhodčí však gól po poradě u videa uznali, a vedení domácím vrátil v končící přesilovce kapitán Pavelka. Sedmou výhru Hradce Králové před vlastními fanoušky v řadě pojistili Batna a při vítkovické hře bez brankáře Perret, který se stal vůbec prvním dvougólovým střelcem v utkání. Poslední zásah nicméně patřil vítkovickému obránci Percymu.

13. kolo: Hradec Králové - Vítkovice1/17

Poslední Plzeň ukončila šestizápasovou sérii porážek, zdolala Olomoucí 3:2. Hosté sice ještě po polovině utkání drželi dvoubrankové vedení, střelecky výrazně aktivnější domácí ale do konce druhé třetiny srovnali a v čase 55:28 rozhodl o první plzeňské výhře od 29. září Lukáš Pulpán. Zkušený host ze Sokolova z pozice obránce gólově udeřil dvakrát. Ozdobil tak svoji obnovenou premiéru v dresu Západočechů nečekanou střeleckou produkcí. Obránce z prvoligového týmu bude vypomáhat na střídavý start extraligovému celku. Devětatřicetiletý Pulpán dnes oblékl dres mateřského celku poprvé od břena 2020. Plzeň tak úspěšně zareagovala na zranění svých obránců, mimo hru má Kristianse Rubinse, Davida Kvasničku a Tomáše Dujsíka. Pulpán v této sezoně odehrál za sokolovský Baník 13 zápasů a vstřelil jednu branku.

13. kolo: Plzeň - Olomouc1/8

Energie zabrala po dvou prohrách a doma uspěla potřetí za sebou.

13. kolo: Karlovy Vary - Pardubice1/9

Brno uspělo doma popáté za sebou, připsalo si cenný skalp rivala z hlavního města. Pražané po sérii tří vítězství podruhé za sebou prohráli. Vítězný gól v rozstřelu si připsal slovenský útočník Andrej Kollár, který také v polovině úvodní třetiny odpověděl na přesilovkovou trefu Filipa Chlapíka a vyrovnal na 1:1. V prodloužení měly šance oba týmy. Nebezpečně zahrozil Salomäki, Postavovi se puk zakutálel před brankovou čárou, ale brněnský gólman se včas zaklonil a puk schoval. Na druhé straně se řítil sám do brejku Kos, jehož pokus se otřel o brankovou konstrukci. Napínavý duel tak musely rozseknout nájezdy. V nich se s góly roztrhl přímo pytel. Trefil se Zbořil, Cingel a a rozhodující byl gól Kollára. Za hosty skórovali Irving a Hyka.

13. kolo: Brno - Sparta1/7

13. kolo Tipsport Extraligy:
Kladno–Mladá Boleslav 2:4
Branky: 11. Melka, 34. Ticháček - 13. Junttila, 25. Lintuniemi, 26. Dvořáček, 60. Buchtele
Liberec–České Budějovice 2:1
Branky: 6. M. Ivan, 51. Bulíř - 32. Štencel
Hradec Králové–Vítkovice 9:7
Branky: 23. a 58. Perret, 12. Tamáši, 20. McCormack, 25. Miškář, 39. Šťastný, 47. Dmowski, 49. T. Pavelka, 55. Batna - 4. Yetman, 7. M. Kalus, 18. Auvitu, 30. Abdul, 30. Barinka, 31. Nellis, 59. Percy
Plzeň–Olomouc 3:2
Branky: 34. 56. Pulpán, 40. Schleiss - 13. Orsava, 22. Plášek
Karlovy Vary–Pardubice 2:1 pp
Branky: 34. Čihař, 61. Reunanen - 59. T. Zohorna
Brno–Sparta 2:1 sn
Branky: 11. a rozhodující nájezd Kollár - 9. Chlapík
Třinec–Litvínov 3:2 pp
Branky: 10. Sikora, 35. Teplý, 62. Marian Adámek - 1. M. Pekař, 18. D. Kaše