Kladno cítilo křivdu. Ty vole, neblázněte, křičel kouč. Vztekal se i Jágr

Mistra měli na lopatkách, ale ve třetí třetině nastal kritický moment. Kladenští hokejisté však proti Třinci (3:2) nakonec zvládli sérii čtyř oslabení, včetně dvouminutové nevýhody tři proti pěti, byť s některými výroky rozhodčích úplně nesouzněli, což odhalily kamery hlavního vysílatele extraligy O2TV Sport.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Kladno – Třinec, kladenský Pietroniro, faulVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Už po minutě třetí třetiny, do které Rytíři vstupovali s jednogólovým náskokem, se ocitla hokejka kladenského obránce Pietronira v obličeji Petra Sikory. Sudí zkontrolovali mladíkovu tvář i videozáznam a rozhodli o čtyřminutovém trestu, což rozžhavilo domácího kouče Davida Čermáka.

„Má krev,“ říkal rozhodčí, když přijížděl ke kladenskému kouči.

„Neměl krev,“ pokřikoval Čermák směrem k sudímu.

„Ukazoval, že má krev ještě,“ opáčil rozhodčí.

„Ty vole, neblázněte,“ reagoval domácí kouč.

Kladno – Třinec, Jaromír Jágr musel po faulu zamířit na trestnou laviciVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodnutí pruhovaných mužů nezvrátil. O dvě minuty později navíc za katr putoval také další kladenský bek Nemčík. Jenže loni nejhorší tým extraligy první klíčovou situaci přestál a neinkasoval. „Strašně nás to nakoplo do závěru zápasu,“ prozradil po utkání autor vítězné trefy Antonín Melka.

Jenže pifku na rozhodčí neměl jeho tým jen po tomto incidentu. Zhruba šest minut před koncem třetí třetiny se za záda hostující obrany dostal Martin Procházka. Pokus o zakončení mu ale znemožnila sekera třineckého obránce Marinčina. Rozhodčí tento moment přehlédli a o pár sekund později vyloučili za podražení napadajícího Jaromíra Jágra.

Osmašedesátka nesla výrok sudích nelibě. Dvaapadesátiletý hrající majitel Rytířů se už na ledě pořádně chvilku vztekal, za katr pak zamířil trochu smířlivěji. Kladno navíc v předchozích zápasech několikrát poztrácelo body právě v závěru duelů. Tentokrát ale cenné vítězství udrželo.