Rána pro Kladno před Spartou a Pardubicemi. Přišel dodatečný trest

Hokejisté Kladna se v nejbližších zápasech extraligy v pátek proti Pardubicím a v neděli na Spartě budou muset obejít bez útočníka Antonína Melky. Tomu předseda disciplinární komise Viktor Ujčík zastavil činnost na dva duely za faul v nedělním utkání proti Mladé Boleslavi. O jedno střetnutí nejvyšší soutěže pak přijde za nafilmovaný pád forvard Plzně Tim Söderlund.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Kladno – Mladá Boleslav, hrubý faul domácího Melky na SuchéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Melka za svůj faul na mladoboleslavského Suchého obdržel od hlavních rozhodčích v zápase trest na pět minut a do konce utkání.

Dodatečný postih přišel od šéfa disciplinárky Ujčíka. „Šlo o bočně vedený zákrok na protihráče, který nebyl v držení puku. Zákrok byl veden v nižší nájezdové rychlosti, v závěrečné fázi byl ale zintenzivněn aktivním pohybem levého ramena. Jde o úmyslné a bezohledné zasažení protihráče do oblasti krku nebo hlavy,“ shledala disciplinární komise.

Tomáš Fořt z Mladé Boleslavi (vlevo) a Antonín Melka z Kladna

Polehčující okolností při stanovení výše trestu bylo, že Suchý vyvázl ze zákroku bez zranění.

Švédský forvard Plzně Tim Söderlund dostal trest za nafilmovaný pádVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Söderlund na konci druhé třetiny nedělního zápasu s Olomoucí padl k ledu jako podťatý po zákroku Kuska a pádu viditelně přidal. Na trestnou lavici ale šel jen hráč Hanáků, Plzeň v následné přesilovce srovnala na 2:2 a nakonec duel otočila.

Disciplinárka obvykle trestá nafilmované pády finanční pokutou, od nové sezony však za ně rovněž může zastavovat činnost. A k tomu přistoupila nyní u Söderlunda, neboť u útočníka Škodovky jde již o druhý nafilmovaný pád v ročníku.

Söderlund si nezahraje v pátek na ledě Vítkovic, navíc přijde o deset procent z měsíčního platu.