Článek
Velkým problémem byla rovnováha. „Drží se těžce, člověk musí mít zpevněné břicho a pořád přemýšlí, jak na tom zatočit. Je to strašně těžký," přiznává útočník Ondřej Bláha.
„Snažil jsem se, co se dá. Byli jsme tady deset minut a byli z toho hotoví," doplňuje ho obránce Václav Veber. „Pádů bylo bezpočet. Když jsem cítil, že bych mohl zkusit ostřejší zatáčku, okamžitě jsem se překlopil."

Trénink se začínajícími parahokejisty si pod dohledem Jaromíra Jágra vyzkoušeli i hráči Kladna
Oba ale těšilo, že se dočkali pochvaly a překonali kladenskou legendu. „Pak jsme si na to docela navykli a tiskový mluvčí (Lukáš Jůdl) nám říkal, že nám to šlo líp než Jardovi," smáli se.
Na Parahokejových rozvojových kempech se o nové hráče stará tým reprezentačních trenérů i kustod, který vybaví každého potřebnou výstrojí. Kempem v minulosti prošli i někteří současní reprezentanti, například Václav Hečko nebo Radek Zelinka. Kempy se konají po celém Česku. První zastávka je teď, do něděle 13. listopadu, na Kladně.
Od prvního sklouznutí k možnosti reprezentovat Českou republiku tedy nevede ani moc dlouhá cesta. Stačí chtít a vydržet. Mít trpělivost. Nenechat se odradit prvními pády nebo naraženými lokty. „Lidi nás kolikrát vidí v televizi, jak na tom jezdíme jak draci. A pak na to sednou a ono to tak nejde. Ale i my jsme se to učili několik let," říká parahokejista Zdeněk Krupička.
„Těší mě, že je zájem, ale mohl by být ještě větší. Snad i díky těmto kempům bude nových lidí víc a vydrží. Nováčky potřebujeme! Věk člověk nezastaví," uzavírá legenda českého parahokeje, která před pár týdny ukončila reprezentační kariéru.