Dynamo vstoupilo do extraligy výhrou nad Jágrovým Kladnem. Plzeň připravila Vítkovicím náhlou smrt

Hokejová extraliga je definitivně zpátky, po včerejším předkrmu ve formě předehrávky Sparty s Třincem (3:0) fanoušci mohli sledovat porci šesti duelů. Mladá Boleslav po obratu zdolala 4:2 Olomouc. České Budějovice porazily Karlovy Vary, když soupeři nedovolily skórovat (3:0). Litvínov se vypořádal s Mountfieldem HK v poměru 4:2. Plzeň vyhrála 3:2 po prodloužení na ploše Vítkovic. Pardubice splnily roli favorita a s přehledem si poradily s Kladnem (5:1). Brno doma podlehlo Liberci 1:2. Web Sport.cz vám nabízí ze všech zápasů ve videoukázkách všechny góly, nejzajímavější momenty a sestřihy zápasů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. Rytíři Kladno 5:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice vstoupily do nového ročníku výhrou nad Kladnem. Dynamo si vytvořilo dvoubrankový náskok už po první třetině, který v průběhu utkání zdvojnásobilo. Hosté zaznamenali alespoň čestný úspěch.

O góly Pardubic se podělili hráči z první a druhé útočné formace. Dvakrát se prosadil Martin Kaut, který si navíc připsal i asistenci. Další útočník Roman Červenka ozdobil svůj návrat do české extraligy po osmi letech dvěma přihrávkami. U jediné branky Rytířů asistoval dvaapadesátiletý majitel klubu Jaromír Jágr.

1. kolo: Pardubice - Kladno

Litvínov si ve vstupním duelu poradil s Mountfieldem HK. Skóre sice otevřeli hosté, ovšem útočník Vervy Michal Gut dvěma brankami otočil vývoj utkání. Poté už domácí zápas kontrolovali. Svojí první brankou v české nejvyšší soutěži k tomu přispěl také kanadský obránce Kevin Czuczman.

1. kolo: Litvínov - Hradec Králové

Brno doma nestačilo na Liberec (1:2). A začalo katastrofálně. Už po sedmi minutách prohrávalo o dva góly, když se prosadili slovenští útočníci Róbert Lantoši a Martin Faško-Rudáš.

Stav na ukazateli skóre se dlouho neměnil. O jeho poslední změnu se postaral až v 58. minutě Jakub Kos.

1. kolo Brno - Liberec

České Budějovice zvítězily nad Karlovými Vary 3:0 a připsaly si ve vzájemných duelech šestou výhru za sebou. Svůj návrat do Motoru po čtyřech letech ozdobil čistým kontem brankář Milan Klouček, který přišel v létě z Pardubic a minulou sezonu dochytal v Plzni. O branky se postarali Martin Beránek, Milan Gulaš a Jan Ordoš. Nový kouč Energie Pavel Patera se při své premiéře bodové zisku nedočkal.

1. kolo: České Budějovice - Karlovy Vary

Plzeň v soutěžní premiéře pod novým koučem Josefem Jandačem dosáhla v úvodním kole nejvyšší soutěže vítězství 3:2 v prodloužení na ledě Vítkovic. Západočeši dvakrát dotáhli jednobrankovou ztrátu, aby v 62. minutě utkání strhli na svou stranu zásluhou první extraligové trefy ukrajinského obránce Igora Merežka. Premiéra nového trenéra Vítkovic Davida Bruka tak naopak skončila ziskem jednoho bodu.

1. kolo: Vítkovice - Plzeň

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili Olomouc 4:2, přestože po první třetině prohrávali 0:2. Gólem a asistencí se pod obrat Bruslařů podepsal Adam Jánošík, dvě asistence si připsal Tomáš Fořt. Domácí se třikrát prosadili v závěrečné dvacetiminutovce.

Mladá Boleslav - Olomouc 4:2
Branky: 25. Z. Doležal, 44. Skalický, 55. Jánošík, 59. Lakatoš - 15. Fridrich, 16. P. Musil
Litvínov - Hradec Králové 4:2
Branky: 13. a 30. Gut, 47. Czuczman, 55. O. Kaše - 10. Jergl, 59. Pour
Pardubice - Kladno 5:1
Branky: 29. a 48. Kaut, 8. Smejkal, 19. Kousal, 31. Sedlák - 47. Filip
Brno - Liberec 1:2
Branky: 58. Kos - 5. Lantoši, 7. Faško-Rudáš