Článek
„Takhle je to dané a nic s tím teď neuděláme. Byl bych ale radši, kdyby se hrálo obden, jak je to teď všude ve světě. Pro všechna zúčastněná mužstva v play off by to bylo lepší," rozpovídal se Hořava bezprostředně po prvním čtvrtfinálovém utkání s Třincem.
Se svým protějškem Zdeňkem Motákem okamžitě rozjeli diskusi o výhodách i úskalích systému ´zápas-volno-zápas´. „V neděli se na Spartě začínalo už ve dvě odpoledne, což je v pohodě. Kdybychom se po něm vraceli domů, přijeli bychom kolem půlnoci a se spánkem by nebyl problém," prohlásil Moták.
Potíž je v tom, že takhle brzký start utkání je ve vyřazovacích bojích výjimkou. Běžně se začíná v 17 resp. 19 hodin. „A hrát až od sedmi by byl se zmiňovaným formátem problém. Do Třince dorazíš z Prahy druhý den ráno, nevyspíš se a už jsi v hendikepu. Převézt mužstvo bez spánku a připravit ho na zápas v dalším dnu není lehké," upozorňuje šéf střídačky Ocelářů.
„Pro všechny týmy by ale byly podmínky stejné. Ono se to během série vždy zase otočí," připomíná Hořava, že ve Švédsku, Finsku i Švýcarsku se pravidelně střídají domácí zápasy s těmi venkovními.
Stejně tak se mu nezamlouvá ani dvoutýdenní pauza před čtvrtfinále pro týmy, které se vyhnuly předkolu. „To je hrozně dlouhá doba. Je to nevýhodné, herní praxe po návratu k zápasům logicky chybí. Za mě by bylo tak akorát týdenní volno," míní Hořava.