Hokejisté Českých Budějovic a Hradce Králové v přípravě přehráli německé týmy

Hokejisté Českých Budějovic a Hradce Králové v přípravě na blížící se start extraligy porazili německé soupeře. Motor na domácím turnaji AG Motor Cup přehrál Eisbären Berlín 5:0, Mountfield porazil Straubing 2:1 a na turnaji Gäuboden Cup skončil třetí. Neuspěl jen Litvínov, jenž prohrál ve Švýcarsku s Ambri-Piottou jednoznačně 2:6.

Ilustrační foto

České Budějovice ve čtvrtek prohrály s Oulu 1:4, dnes ale nezaváhaly. Za výhrou nad úřadujícím německým mistrem vykročily dvěma góly v první třetině. Dva body za branku a asistenci nasbírali Ondřej Kovařčík a Milan Gulaš, čisté konto udržel Milan Klouček.

Ani Hradec Králové první zápas na svém turnaji nezvládl, ve čtvrtek prohrál s Norimberkem 2:3. Dnes Východočeši přetlačili domácí Straubing, když skóre otevřel již po 18 sekundách Radovan Pavlík. Druhý gól přidal v přesilovce Ryan Dmowski, Tigers dokázali ve třetí části už jen snížit.

Litvínov se ve švýcarském Herisau utkal s Ambri-Piottou a o šanci na úspěch jej připravila nevydařená druhá třetina, ve které brankáři Vervy inkasovali hned šestkrát.

Přípravná hokejová utkání:
Banes Motor České Budějovice – Eisbären Berlín 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 4. Reilly, 9. Kubíček, 40. Ordoš, 51. Gulaš, 55. O. Kovařčík.
Ambri-Piotta – Verva Litvínov 6:2 (0:1, 6:1, 0:0)
Branky: 26. Ang, 33. Luca, 33. Helm, 34. Heed, 35. Pestoni, 38. Bürgler – 6. D. Kaše, 27. O. Kaše.
Straubing Tigers – Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 54. Samanski – 1. R. Pavlík, 28. Dmowski.