SESTŘIH: Drama v Brně nakonec pro Litvínov. V deváté sérii nájezdů rozhodl Ondřej Kaše

Až devátá série nájezdů rozhodla úvodní čtvrtfinálový zápas play off mezi Kometou a Litvínovem. Výhru 2:1 nakonec Vervě zařídil Ondřej Kaše, který už předtím dva nájezdy v rozstřelu jel a měl v nich 50procentní úspěšnost. Brňané byli blízko prohře už po 60 minutách, 68 vteřin před koncem třetí třetiny ale srovnal Cingel´.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Verva Litvínov 1:2 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Ve 3. minutě ostře narazil Vincour na mantinel Ondřeje Kašeho, za což dostal menší trest. Litvínovský útočník nakonec zamířil na střídačku po svých. Verva přesilovku nevyužila.

Brno - Litvínov, faul brněnského Vincoura na Ondřeje KašehoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 11. minutě šel do vedení Litvínov, kdy gólmana Komety Furcha překvapil bekhendovým zakončením obránce Šalda.

Brno - Litvínov 0:1 (11. Šalda)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 29. minutě se dostal do sólového úniku Vincour. Neměl ale rychlost a ani střela mu tolik nesedla, takže Tomek neměl problém zasáhnout.

Brno - Litvínov, zákrok Tomka proti VincouroviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 47. minutě Ščotka hrubě fauloval Guta a od rozhodčích dostal trest na pět minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Pět minut a do konce utkání ale obdržel i litvínovský Havelka, který vzápětí zcela zbytečně začal pěstmi mlátit Okála, jenž přitom nejevil žádný zájem se prát.

Brno - Litvínov, hrubý faul Ščotky na litvínovského GutaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa už v závěru riskovala hru bez brankáře a vyplatilo se jí to. 68 vteřin před koncem třetí třetiny vypálil Cingeľ a od brusle litvínovského obránce Zileho se puk odrazil do hostující branky.

Brno - Litvínov 1:1 (59. Cingeľ)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 71. minutě mohl po přihrávce bratra Ondřeje rozhodnout David Kaše, odkrytou branku ale trestuhodně minul.

Brno - Litvínov, šance litvínovského D. KašehoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V posledních vteřinách prodloužení měl Litvínov obrovskou smůlu, když Koblasa trefil jen tyčku Furchovy branky.

Brno - Litvínov, tyčka po střele KoblasyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. V deváté sérii rozhodl Ondřej Kaše (předtím ve třetí neproměnil a v osmé ano).

Brno - Litvínov 1:2 sn (rozh. nájezd O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:
HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 59. Cingel (A. Zbořil) - 11. Šalda (Hlava, O. Kaše), rozhodující sam. nájezd O. Kaše. Rozhodčí: Jaroš, Šindel - Brejcha, Špůr. Vyloučení: 6:5, navíc Ščotka - Havelka oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno).
Brno:­ D. Furch - Gazda, Ďaloga, Holland, Ščotka, Moro, Kučeřík, L. Kaňák - Moses, Kollár, K. Pospíšil - Flek, Cingel, Zaťovič - J. Kos, Marcinko, Vincour - Kohout, A. Zbořil, Okál. Trenér: Modrý.