SESTŘIH: Sparta udolala mistra, hrdinou Pražanů Irving

Hokejová extraliga odstartovala v úterý reprízou dubnového semifinále. Sparta na úvod porazila úřadující mistry z Třince 3:0. V dresu Pražanů úřadovali cizinci – v první minutě dal nakonec rozhodující branku finský útočník Miikka Salomäki. Dvěma góly v závěru zápasu se blýsknul bek Aaron Irving. Sport.cz vám nabídl v této online reportáži nejdůležitější údaje a ve videoukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty zápasu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Oceláři Třinec 3:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři se v pražské 02 aréně ještě nestihli ani rozkoukat a už poprvé inkasovali. Jen 41 vteřin po úvodním buly překonal Marka Mazance finský útočník v dresu Pražanů Salomäki, který při svém debutu na extraligovém ledě neomylně usměrnil do sítě mistra střílenou přihrávku krajana Janiho Lajunena.

Sparta - Třinec 1:0 (1. Salomäki)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě v první části mohl domácí tým zvýšit svoje vedení. V přesilovce si připravil velkou šanci Tomáš Hyka, puk do Mazancovy brány ale nepropašoval. Třineckému gólmanovi zřejmě pomohla i branková konstrukce.

Sparta - Třinec, střela domácího Hyky se otřela o tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V druhé části nebezpečné zakončení předvedli i Oceláři. Před brankou Kořenáře se ocitl úplně volný Cienciala, který dostal přesnou přihrávku od Daňa. Sparťanský gólman ale vytáhl neskutečný zákrok a udržel pro svůj tým těsný náskok.

Sparta - Třinec, Kořenář vychytal šanci třineckého CiencialyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Oba týmy předváděly opatrný hokej, do velké šance se ve třetí třetině dostala třinecká dvojice Hrehorčák, Vrána. Slovenský útočník vyvezl puk zpoza Kořenářovi branky a žabičkou nabídl teč svému spoluhráči. Kapitán Ocelářů Vrána ale nedokázal puk zpracovat, aby ho dostal za záda sparťanského gólmana.

Sparta - Třinec, hostující Vrána nedokázal z těsné blízkosti dotlačit puk do brankyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na druhý gól zápasu si fanoušci museli počkat až do 53. minuty a znovu se radovali domácí. Sparta využila přesilovou hru za faul Kurovského a odskočila do dvoubrankového náskoku. Sehranou situaci zakončil po přihrávkách Kousala a Krejčíka od modré čáry přesně střílející Irving.

Sparta - Třinec 2:0 (53. Irving)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Druhou brankou chytla Sparta slinu. Uběhly sotva tři minuty a kanadský obránce Irving opět propálil Mazance. Tentokrát už při hře 5 na 5. Do nájezdu mu přihrál zpoza brány Roman Horák a sparťanský bek překonal gólmana Ocelářů i z druhé strany ledu.

Sparta - Třinec 3:0 (57. Irving)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Salomäki (Lajunen, Moravčík), 53. Irving (P. Kousal, Krejčík), 57. Irving (Horák, Chlapík). Rozhodčí: A. Jeřábek, Ondráček II - Ondráček I, Lhotský. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 10.185.
Sparta: Kořenář - Kemiläinen, Moravčík, Mikliš, Krejčík, Irving, Mašín, Tůma - Chlapík, Horák, Hyka - P. Kousal, O. Najman, K. Hrabík - Forman, Lajunen, Salomäki - D. Vitouch, O. Hrabík, Ton. Trenér: Gross.
Třinec: Mazanec - Adámek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mrtka, Marinčin, Jank - Daňo, Cienciala, L. Hudáček - Kurovský, P. Vrána, Hrehorčák - Addamo, Sikora, Teplý - Dravecký, Čacho, Walega. Trenér: Moták.
  5 : 1 Pardubice - Kladno 5 : 1 dohráno
20240918T18 : 00:00+0200