Video momenty. Hradec zastavil rozjetou Energii

Hokejisté Hradce Králové si ve středeční předehrávce 17. kola extraligy dobruslili pro pohodlné domácí vítězství 5:1 proti Karlovým Varům. Mountfield o triumfu rozhodl už v první třetině, když v rozmezí necelých šesti minut vsítil čtyři branky a první dějství ovládl poměrem 4:1. Hradec vyhrál třetí z posledních čtyř zápasů a je devátý. Energie nenavázala na sérii čtyř vítězství a je osmá.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Hradec Králové - Karlovy Vary 5:1 (23. Pour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se ujali vedení po povedené kombinaci. Zcela odkrytou branku po přihrávce Šíra trefil Redlich.

Hradec Králové - Karlovy Vary 0:1 (8. Redlich)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V obrovské šanci se před gólmanem Novotným zjevil Mikyska, v obrovské příležitosti ale selhal.

Hradec Králové - Karlovy Vary, hostující Mikyska v obrovské šanci Novotného nepřekonalVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vary hrály v oslabení, přesto se dostaly do další velké příležitosti. Osamocený Šír ovšem trefil jen Novotného lapačku.

Hradec Králové - Karlovy Vary, hradecký Novotný vychytal samostatný únik ŠíraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí využili početní výhodu. Na 1:1 srovnal krásnou střelou hradecký Pour.

Hradec Králové - Karlovy Vary 1:1 (13. Pour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Za necelou minutu to bylo 2:1 pro Hradec, prosadil se Miškář.

Hradec Králové - Karlovy Vary 2:1 (14. Miškář)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí byli v ráži. Navýšení hradeckého skóre obstaral Dmowski.

Hradec Králové - Karlovy Vary 3:1 (14. Dmowski)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradec nehodlal sundat nohu z plynu. K odraženému puku se dostal Tamáši a střelou do odkryté klece zvýšil už na 4:1.

Hradec Králové - Karlovy Vary 4:1 (18. Tamáši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Krásnou individuální akci předvedl hradecký Pour, když se prosmýkl hostující obranou a prostřelil Habala, který do druhé třetiny v karlovarské brance nahradil Frodla.

Předehrávka 17. kola hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (4:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Pour (Perret, Jergl), 14. Miškář (R. Pavlík, T. Pavelka), 14. Dmowski (P. Moravec), 18. Tamáši (Šťastný), 23. Pour - 8. T. Redlich (J. Šír, Reunanen). Rozhodčí: Jaroš, Ondráček - Hynek, Štěpánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 3369.
Hradec Králové: F. Novotný - Mudrák, Freibergs, McCormack, Kalina, T. Pavelka, Pláněk, Bučko - Jergl, Tamáši, Perret - Šťastný, Miškář, R. Pavlík - Pour, Batna, A. Novotný - Dmowski, Bunnaman, P. Moravec - Štohanzl. Trenér: T. Martinec.
Karlovy Vary: Frodl (21. Habal) - Jaks, D. Moravec, Plutnar, Reunanen, D. Mikyska, Mamčics, A. Rulík - O. Beránek, Černoch, Čihař - O. Procházka, Gríger, Jiskra - Kofroň, Salsten, Sapoušek - Kružík, J. Šír, T. Redlich. Trenér: Patera.
  5 : 1 Hradec Králové - Karlovy Vary 5 : 1 dohráno
20241016T18 : 00:00+0200