SESTŘIH: Sparta v závěru přejela Budějovice. Kořenář má další nulu

Hokejová Sparta v extralize zatím vyhrává jedině v případě, že gólman Josef Kořenář udrží čisté konto. Při utkání na českobudějovickém ledě už vychytal nulu potřetí a pražský celek si i díky němu připsal výhru 4:0. Kořenář kryl všech sedmnáct střel Motoru a svou neprůstřelnost protáhl už na 152 minut, dvěma góly se na výsledku podílel Tomáš Hyka. Sport.cz vám nabídl v této online reportáži nejdůležitější údaje a ve videoukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty zápasu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Sparta Praha 0:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

První vážnou šanci v zápase si připravili hosté. Obránce Jakub Krejčík si u modré čáry udělal místo a jeho střela prosvištěla až za záda gólmana Milana Kloučka. Brankáři Motoru ale pomohla branková konstrukce.

České Budějovice - Sparta, hostující Krejčík trefil tyčku za zády KloučkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Štěstí stálo při gólmanovi Českých Budějovic i v druhé třetině. Sparta zesílila tlak, ale její šance likvidoval právě domácí brankář Milan Klouček. Po individuální akci Filipa Chlapíka mu navíc podruhé v zápase pomohla tyč a Motor tak držel dál bezbrankový stav.

České Budějovice - Sparta, sparťanský Chlapík bekhendovým blafákem orazítkoval tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Krátce před druhou sirénou Sparta konečně vyzrála na domácího gólmana. Fin Miikka Salomäki ujel soupeřům, ale jeho střelu ještě zvládl Milan Klouček vyrazit. Na dorážku Tomáše Hyky ale už nedosáhl. Jednatřicetiletý útočník si tak připsal první branku v dresu Pražanů.

České Budějovice - Sparta 0:1 (36. Hyka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hned úvod třetí třetiny přinesl dosud největší šanci domácích. Obrana Sparty propadla a českobudějovický Lukáš Pech se ocitl úplně sám před gólmanem Josefem Kořenářem. Střelou z první ale minul bránu.

České Budějovice - Sparta, domácí Pech v obrovské šanci netrefil brankuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zvýšit vedení Pražanů mohl opět Tomáš Hyka. Na vlastní obranné polovině vybojoval puk a sám ujížděl na gólmana Milana Kloučka, který mu ale podruhé v zápase skórovat nedovolil.

České Budějovice - Sparta, domácí Klouček vychytal samostatný únik HykyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O pár minut později už se ale Sparta mohla radovat. Filip Chlapík opět předvedl skvělou práci s pukem a udělal si na útočné polovině prostor, aby vymetl růžek Kloučkovy branky.

České Budějovice - Sparta 0:2 (55. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Uběhla ani ne minuta a pražský celek se radoval znovu. Druhý gól v utkání přidal střelou z levého kruhu Tomáš Hyka.

České Budějovice - Sparta 0:3 (56. Hyka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru utkání se Sparta rozstřílela, během tří minut dala tři branky. Svoji čtvrtou trefu v sezoně zaznamenal Aaron Irving, třetí bod v zápase si díky asistenci připsal Tomáš Hyka.

České Budějovice - Sparta 0:4 (57. Irving)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předehrávka 5. kola hokejové extraligy:
Banes Motor České Budějovice - HC Sparta Praha 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 36. Hyka (Salomäki), 55. Chlapík (O. Najman, P. Kousal), 56. Hyka (Chlapík, Kemiläinen), 57. Irving (Hyka, K. Hrabík). Rozhodčí: Hribik, Ondráček - Zíka, Rampír. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 6267.
České Budějovice: Klouček - Kachyňa, M. Doudera, Reilly, Štencel, Š. Kubíček, Pýcha, Cibulka - Gulaš, Kondelík, Ordoš - N. Olesen, Pech, O. Kovařčík - Kubík, F. Přikryl, M. Beránek - Valský, Koláček, Kašlík. Trenér: Čihák.
Sparta: Kořenář - Kemiläinen, Mašín, T. Tomek, Krejčík, Irving, J. Tůma, Tomov - Hyka, R. Horák, K. Hrabík - P. Kousal, D. Vitouch, Chlapík - O. Hrabík, J. Lajunen, Salomäki - M. Forman, O. Najman, Ton. Trenér: Gross.
  0 : 4 České Budějovice - Sparta 0 : 4 dohráno
20240926T17 : 30:00+0200