Třinec padl. Sparta prohrála na nájezdy, Hradec rozdrtil Plzeň

Hokejová Tipsport extraliga nabídla v neděli souboj na dálku o první místo. V čele tabulky se po něm osamostatnil Hradec Králové, který přehrál jasně 6:1 Plzeň. Oceláři naopak prohráli na domácím ledě s Libercem 2:4. O vedení v soutěži přišli poté, co z posledních pěti zápasů vyhráli jediný. Karlovy Vary zvítězily nad hostujícími Pardubicemi 5:4. Sparta prohrála 2:3 po samostatných nájezdech a České Budějovice přehrály Brno 3:1.

Hokejisté Hradce Králové se radují z branky.

Hokejisté třináctého Litvínova zdolali v 54. kole extraligy doma Mladou Boleslav 3:1, zabrali po sérii čtyř porážek a vzdálili se čtrnáctému Kladnu na rozdíl pěti bodů. Verva tak bodovala poprvé po deseti zápasech, z nichž vyhrála jediný. Bruslařský klub si připsal sedmou porážku z posledních osmi duelů. Mladá Boleslav vedla na severu Čech od 5. minuty po brance obránce Adama Jánošíka, ale ve druhé třetině otočili výsledek Patrik Zdráhal a v přesilové hře bek Aaron Irving. V 55. minutě pojistil výhru další zadák Uvis Janis Balinskis.

Hokejisté Sparty podlehli v utkání 54. kola extraligy týmu Vítkovic 2:3 po samostatných nájezdech. Ostravané v metropoli dvakrát prohrávali, Dominik Lakatoš však vyrovnal v čase 58:54 a v nájezdech rozhodl Rostislav Marosz. Po dvou bodech shodně za gól a nahrávku zaznamenali domácí bek Maxim Matuškin a útočník Vladimír Sobotka, ale i hostující útočník Jan Hruška. Ostravané vyhráli potřetí za sebou.

Hokejisté Českých Budějovic porazili v duelu 54. extraligového kola Brno 3:1. Jihočeši vyhráli osmý z posledních devíti zápasů, v domácím prostředí uspěli poosmé za sebou a opět výrazně posílili svou šanci na první čtyřku. Na Plzeň ztrácí jediný bod, mají navíc zápas k dobru. Dvakrát se prosadil útočník Martin Hanzl, u jehož jména je i vítězný gól.

Liberec zvítězil v dohrávce 39. kola na ledě mistrovského Třince 4:2 a až na čtvrtý pokus v sezoně s Oceláři v repríze posledního finále bodoval. Hosté vedli po trefách Jana Ordoše a Jakuba Rychlovského už v deváté minutě 2:0 a ještě jim rozhodčí neuznali třetí gól kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Domácí jen dotahovali, kontaktní branky dávali Ondřej Kovařčík a v poslední minutě jeho bratr Michal.

Hokejisté Hradce Králové potvrdili výbornou formu, když v utkání 54. kola extraligy deklasovali Plzeň 6:1. Východočeši tak využili ztráty Třince a po šesté výhře za sebou vedou průběžnou tabulku soutěže o tři body. Tým Mountfieldu měl už po první třetině na své straně tříbrankový náskok. Čistým hattrickem řídil výhru ve vypjatém duelu útočník Kevin Klíma.

Karlovy Vary porazily v utkání 54. extraligového kola Pardubice 5:4. Souboj dvou týmů, které v předchozích dvou duelech shodně nedosáhly na body, rozhodl gól Tomáše Mikúše, jenž v 55. minutě zvyšoval na 5:3. K výhře pomohl domácím třemi body za gól a dvě nahrávky útočník Jiří Černoch, v dresu poražených se dvakrát prosadil kanonýr Robert Říčka.

Hokejisté posledního Zlína porazili Olomouc 3:2 po nájezdech. Berani inkasovali jako první, pak otočili vývoj na 2:1, ale rozhodnout musel až v páté sérii nájezdů útočník Patriks Zabusovs, jenž byl jediným úspěšným exekutorem. Zlínští tak uspěli podruhé za sebou a snížili manko na Kladno na 12 bodů. Hanáci ztratili třetí z posledních čtyř vystoupení.

Hokejová Tipsport extraliga:
Dohrávka 39. kola:
Třinec - Liberec 2:4
Branka: 13. a 59. Kovařčík - 04. Ordoš, 09. Rychlovský, 58. Birner, 60. Zachar
54. kolo:
Karlovy Vary - Pardubice 5:4
Branky: 05. Koblasa, 24. Beránek, 30. Kohout, 46. Černoch, 55. Mikúš - 04. Musil, 31. a 58. Říčka, 37. Blümel
Litvínov - Mladá Boleslav 3:1
Branky: 30. Zdráhal, 40. Irving, 55. Balinskis - 05. Jánošík
Zlín - Olomouc 3:2 SN
Branky: 28. a 33. Claireaux, rozhodující nájezd Zabusovs - 01. a 40. Klimek
Sparta - Vítkovice 2:3 SN
Branky: 07. Sobotka, 44. Matuškin - 40. Hruška, 59. Lakatoš, rozhodující nájezd Marosz
České Budějovice - Brno 3:1
Branky: 05. a 36. Hanzl, 56. Pech - 24. Zbořil
Hradec Králové - Plzeň 6:1
Branky: 13. Smoleňák, 13. Jank, 19. a 40. a 41. a 56. Klíma Kev. - 42. Blomstrand