Litvínov vládne extralize! Sparta slaví, totální ostuda pro Boleslav. Kladno znovu boduje

Kompletní porcí sedmi zápasů vstoupila do své druhé čtvrtiny základní části hokejová Tipsport extraliga. Tři body za výhru 4:1 nad Plzní slaví Třinec, stejným poměrem si poradila i Sparta na ledě Českých Budějovic. Výhru 2:1 nad Vítkovicemi si připsaly Karlovy Vary. Debaklem 0:8 skončil zápas poslední Mladé Boleslavi, která vyhořela na domácím ledě s Libercem. Ve šlágru kola porazil Litvínov doma Pardubice 4:1 a vystřídal je na prvním místě tabulky. Další body slaví Kladno, které si poradilo s Olomoucí 3:2. V posledním pátečním utkání si výhru 5:1 z ledu Hradce Králové odvezli hokejisté Komety Brno.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

České Budějovice - Sparta, pád budějovického brankáře HrachovinyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Úřadující třinečtí mistři začali roli favorita v zápase proti Plzni po bezbrankové úvodní třetině naplňovat v prostřední části. A hlavní roli hrály přesilové hry. V nich prostřelil Hlavaje nejdříve Voženílek, podruhé rozvlnil ve stejné herní situaci síť za plzeňským gólmanem Růžička.

Že série tří vyhraných zápasů Západočechů v řadě míří ke konci, potvrdil Pánik, který uzavřel skóre po dvou třetinách na 3:0. Indiánům svitla naděje po 71 sekundách třetí třetiny, kdy čisté konto domácímu Mazancovi zkazil Lev. Hosté v závěru zkusili hru bez brankáře, což ztrestal tři minuty před koncem gólem do prázdné branky Hrehorčák a uzavřel tak skóre na konečných 4:1.

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Škoda Plzeň 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta vládla v Budějovicích

Velmi nadějně vstoupili hokejisté Českých Budějovic do duelu proti favorizované Spartě, když je v 9. minutě poslal ve vlastním oslabení do vedení Kubík. Radost domácích však vydržela pouhých 23 sekund, než se o vyrovnání postaral Lajunen. A Pražané neskončili.

Do konce první třetiny překonali Hrachovinu ještě Vitouch a z přesilovky Kempný a Pražané tak vedli po úvodní dvacetiminutovce 3:1. Když v polovině utkání zvýšil na tříbrankový rozdíl Horák, nahradil domácího Hrachovinu Strmeň. Více branek už zápas nepřinesl, Sparta si tak z jihu Čech odvezla výhru 4:1.

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Sparta Praha 1:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vary rozhodly ve třetí třetině

Jediné branky se v úvodních čtyřiceti minutách dočkali fanoušci v Karlových Varech a k smutku většiny z nich se o ni postaral vítkovický Vehovský, který zajistil Rideře po dvou třetinách nejtěsnější náskok 1:0. Třetí třetina však patřila Energii.

Na 1:1 srovnal po 57 sekundách závěrečné dvacetiminutovky v přesilové hře Rachůnek, vítěznou branku pak ve stejné herní situaci trefil Hladonik. Při závěrečném tlaku hostů uzavřel skóre na konečných 3:1 svou druhou trefou v zápase Rachůnek.

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. HC Vitkovice Ridera 3:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kolaps poslední Boleslavi

Že poslední místo Mladé Boleslavi není náhodné, se domácí fanoušci mohli přesvědčit i v duelu s Libercem. V první třetině špatně bránící Bruslaře vytrestali Knot a z přesilovky Filippi.

Ve druhé periodě trestali Tygři fauly domácích s nebývalou důsledností, když se třikrát prosadili v početní výhodě - dvě branky Rychlovského a druhá Filippiho posunuly stav na 5:0 po čtyřiceti minutách. Totální zmar Boleslavi pokračoval i v závěrečné části. Na konečných 8:0 upravili skóre Vlach, Šír a Kevin Klíma. Čisté konto si připsal liberecký Daniel Král.

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. Bílí Tygři Liberec 0:8Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bitva lídrů pro Litvínov

Ostře sledovaný šlágr 14. kola v boji o první místo mezi Litvínovem a Pardubicemi začali lépe domácí, které poslal ve 4. minutě do vedení Koblasa. A pro dosavadního lídra bylo ještě mnohem hůře, do konce úvodní dvaceminutovky totiž překonali Kloučka Kirk s Gutem a Verva si tak do kabin odnesla nečekaně vysoký náskok 3:0.

Hosté se do hry částečně vrátili po 90 sekundách třetí části, kdy Tomkovu neprůstřelnost zrušil Radil. Domácí to však nemrzelo, při závěrečném risku Pardubic bez brankáře potvrdil výhru Litvínova 4:1 Kirk. Chemici se tak dostali o dva body před svého pátečního soupeře na první místo extraligové tabulky.

SESTŘIH: Litvínov-Pardubice 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradec padl s Kometou

Na první branku zápasu mezi Hradcem Králové a Kometou Brno čekali fanoušci do 14. minuty. K smutku většiny z nich se o ni postaral v přesilové hře Marcinko, který poslal Moravany do vedení.

Domácí marně bušili do precizní obrany hostů se spolehlivě chytajícím Furchem, naopak třináct sekund před koncem prostřední části zvýšil ve vlastním oslabení Okál už na 2:0. Mountfield zlomil střelecké trápení v 45. minutě díky Jerglově trefě, radosti to však Hradci moc nepřineslo. Pospíšil, Flek a Vincour rozhodli o jasné výhře Komety 5:1.

SESTŘIH: Mountfield HK vs. HC Kometa Brno 1:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno opět boduje

Kladno bodovalo v posledních šesti zápasech a sérii hodlalo protáhnout i v zápase proti Olomouci. Jako první se prosadil k radosti domácích fanoušků v šesté minutě Ticháček, tím však střelecká produktivita Rytířů na dlouho utichla. Hosté se vyrovnání dočkali díky přesilové hře, kterou využil v 25. minutě Orsava.

Kladno znovu poslal do vedení v polovině třetí třetiny z přesilovky Tralmaks, Hanáci však znovu dokázali reagovat o čtyři minuty později, kdy srovnal Kunc. Potřetí, a znovu při výhodě jednoho muže v poli, vrátil Středočechům náskok Sideroff. Tentokrát již domácí těsné vedení udrželi a připsali si cenné tři body za výhru 3:2.

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. HC Olomouc 3:2Video: Tipsport Extraliga / BPA