Článek
Čtvrtfinále: Hradec Králové - Mladá Boleslav (2. zápas)
Tahle série rozhodně žádné gólové hody nenabídne. Sice byl tentokrát zbořen předpokládaný výsledek 2:1, kterým skončilo předchozích šest vzájemných měření, padlo však ještě méně branek. A to zejména zásluhou 34letého Furcha, který držel hosty už v prvním utkání, v pondělí se však zapotil ještě výrazně více.
Ve dvou duelech zapsal celkem 77 zákroků, za svá záda pustil jediný puk. „Chytal famózně, patří mu velký dík. Ale všichni podali parádní obětavý výkon,“ chválil hostující trenér Richard Král.
Hradec Králové - Mladá Boleslav, vyražený pokus domácího Miškáře rozbil osvětleníVideo: Tipsport Extraliga / BPA
Zejména ve druhé části si Mountfield vytvořil drtivý tlak. V útočném pásmu zvládl prostřídávat útoky, jenže v příležitostech selhával. „Trápí nás to dlouhodobě. Chce to více klidu v koncovce, být připravený hledat odražené puky a jít si pro špinavé góly,“ hledal cestu domácí kouč Tomáš Martinec.
Ve 43. minutě pak přišel trest. Fořt vysunul do úniku Julia Junttilu. Finský útočník byl faulován, přesto zvládl precizní bekhend mezi Škorvánkovy betony.
Bruslařům stačilo na vítězství 15 střel, v závěrečné části pouhé tři. „Hráli jsme výborně, oni měli jeden únik a dali nám jeden gól,“ postěžoval si Mudrák.
Hradec Králové - Mladá Boleslav 0:1 (43. Junttila)Video: Tipsport Extraliga / BPA
Východočeši už srovnat nedokázali a v závěru inkasovali do prázdné klece. Domácí pohrdli i čtyřminutovou početní výhodou po zásahu vysokou holí na Batnu. „Šancí jsme si v přesilovkách vytvořili dost, ale neproměnili jsme je. V tom nás tlačí bota,“ podotkl slovenský bek.
Sám jako obránce často podporoval ofenzivu, prezentoval se několika pěknými akcemi, ale na první extraligovou trefu stále čeká. „Snažím se o to celý rok, ale nějak to nejde. Mrzí mě to,“ smutnil.

Brankář Mladé Boleslavi Dominik Furch přiváděl hokejisty Hradce Králové k šílenství.
Času na zdokonalení efektivity zakončení nemá Hradec Králové příliš. „Pracovali jsme na tom dva týdny v tom, dá se říct nešťastném, volnu. Pauza nás trochu zabrzdila,“ mínil Mudrák.
Po herní stránce přitom nebylo domácím příliš co vytknout. Také trenér svěřence převážně chválil. „Viděl jsem dobrou energii, všichni pracovali na maximum. Jenom jsme potřebovali využít nějakou šanci. Kvůli tomu taháme za kratší konec,“ hodnotil Martinec.
Mountfield coby druhý tým základní části tak bude muset sérii otáčet ze stavu 0:2. „Je to těžké, ale necháváme hlavy nahoře. Oni potřebují čtyři výhry, my taky. Série je dlouhá, snad se dostaneme na koně a budeme na konci šťastnější,“ doufá 24letý slovenský reprezentant. „Všichni věříme, že jsme schopni sérii natáhnout a vrátit do Hradce,“ velel kouč Martinec.