HOKEJ ONLINE: Hradec odskakuje Spartě. Mistr otevírá brankový účet v Pardubicích

Magnet kola v Pardubicích. Dnešní kolo hokejové Tipsport extraligy nabízí mimo jiné reprízu finále loňské sezony nebo souboj z podpalubí tabulky. Po středeční předehrávce pokračuje dvanácté kolo šesti zápasy. Od 17:30 jsou na programu tři duely: České Budějovice – Plzeň, Litvínov – Brno a Mladá Boleslav – Liberec. O půl hodiny později bylo vhozeno úvodní buly v Pardubicích, kam zajel Třinec, v sousedním Hradci Králové, bojuje pražská Sparta a v Olomouci hrají Karlovy Vary. Web Sport.cz vám nabízí ze všech utkání podrobné online reportáže a ve videoukázkách i všechny góly, nejzajímavější momenty a sestřihy zápasů.

Mladá Boleslav - Liberec 2:0 (15. Rekonen)

Dvanácté dějství odzátkovala výživná předehrávka na ostravském ledě. Kladno ve Vítkovicích třemi brankami, tou rozhodující v prodloužení, zvrátilo nepříznivý stav a zvítězilo 6:5.

Utkání 12. kola hokejové extraligy: BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec. Jan Buchtele, autor prvního gólu Petr Čajka a Dominik Lakatoš z Mladé Boleslavi se radují.

Na jihu Čech se tváří v tvář postaví proti sobě bodově chudé týmy. Předposlední Motor se po slibném začátku zadřel a proti poslední Plzni bere zisk tří bodů jako povinnost. Západočechy trápí defenziva, v posledních dvou utkáních vyfasovali hned jedenáct branek. Neomlouvá je ani fakt, že hráli venku. Momentálně táhnou na hrbu pět proher a stejně pro ně tak platí tvrzení, kde jinde by se měli zvednout než u nejbližšího souseda v tabulce. Navíc cestovaní je vzhledem ke vzdálenosti obou krajských měst pro Škodu hračkou.

12. kolo: České Budějovice - Plzeň1/2

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Litvínov se po fantastickém rozjezdu nemůže vymanit z proher. Po sedmizápasové vítězné sérii počítá pouze prohry. Na šňůře se mu houpají čtyři korálky. Vervě citelně chybí tvůrce útočných akcí Ondřej Kaše, jehož doba na marodce se protahuje. Jeho soupeř z Brna naopak zažívá obrození. Po bídném startu už pětkrát v řadě bodoval, z toho třikrát za sebou zvítězil. Jako kdyby zafungoval elixír jménem Peter Mueller.

12. kolo: Litvínov - Brno1/3

Mladá Boleslav si od začátku sezony drží konzistentní výkony. Své soupeře nedrtí, ale vcelku pravidelně boduje. Její nejvyšší výhra je o pouhé dva góly. V prvních dvou kolech. Od té doby zvítězila pětkrát, z toho dvakrát v prodloužení a jednou na nájezdy. Vždy v domácím prostředí. Její protivník z Liberce pokračuje ve venkovním tripu. Všechny tři předchozí zápasy na ledě silných soupeřů prohrál. Nicméně v Pardubicích a na Spartě na nájezdy, respektive v prodloužení.

12 kolo: Mladá Boleslav - Liberec 1/3

Šlágrem dvanáctého kola je repríza finále. Odehraje se přímo tam, kde celá loňská sezona skončila. V pardubické enteria areně. Poslední gól vstřelil Třinec, a tak se stal mistrem. V prodloužení. Oba celky se kvalifikovaly do Ligy mistrů a do středy platilo, že jsou jejich účastníky. Jenže uprostřed pracovního týdne se jejich cesty rozdělily. Zatímco Oceláři postoupili do vyřazovacích bojů, tak Dynamo zůstalo za branami elitní šestnáctky. Dnes tak budou mít pardubičtí hokejisté ideální šanci na omluvenku. Do karet by jim mohlo hrát, že Třinec v první čtvrtině základní části hodně tápe. Do ostře sledovaného duelu vstoupí až z jedenácté pozice.

Pardubice - Třinec 0:1 (13. Kundrátek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Celý hokejový Hradec Králové je natěšen na bitvu se Spartou. Fanoušci Mountfieldu jsou zvědaví, jestli jejich miláčci protáhnou domácí sérii pěti vítězných zápasů. Včetně výhry v prodloužení nad odvěkým rivalem z Pardubic. Právě utkání před vlastními příznivci drží Hradec nad vodou, protože venku ještě nebodoval. Sparta po rozpačitém vstupu do letošního ročníku stabilizovala své výkony. Venku řádí jako černá ruka. Kromě zápasu v Olomouci zvládla vítězně čtyři z posledních pěti.

12. kolo: Hradec Králové - Sparta Praha1/2

Olomouc nastoupí proti Karlovým Varům a hodně spoléhá na svůj led. Na něm kromě Pardubic skolila všechny soupeře. Jak bolí kohoutí klovnutí už vědí také v Třinci a v Praze. Za to venku je to ze strany Hanáků mizérie, kde vyhráli pouze jednou. Energie se po středeční předehrávce sedmnáctého kola v Hradci (1:5) vrátila po čtyřech vyhraných zápasech zpět na zem. Nicméně nedávná výhra v Třinci a před tím na kladenském ledě může nabít hokejisty z lázeňského města energií.

12. kolo: Olomouc - Karlovy Vary1/2