Článek
37. kolo: Třinec - Karlovy Vary1/7
Karlovarský brankář ve 31. minutě za nerozhodného stavu 1:1 vyrazil pro nahozený puk k zadnímu mantinelu, odkud jej ovšem poslal přímo na hokejku domácího Marka Daňa. Slovenský útočník neváhal a prvním dotykem odeslal puk do opuštěné branky. Pro domácí velká vzpruha v podobě obratu ve skóre, pro 28letého brankáře Energie hodně smolný moment.
„To nebylo nešťastné, byla to moje obrovská chyba, nemá cenu to okecávat. Měl jsem první špatný dotek s pukem a kvůli tomu jsem ho odehrával o vteřinu později. V hokeji se toho ale může i za tak malý moment změnit hodně a bohužel tam byl třinecký hráč (Nestrašil) první,“ popisoval rozhodující okamžik utkání Frodl.
Třinec – Karlovy Vary 2:1 (31. Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA
Trenér Karlových Varů David Moravec na Frodla za chybu nezlobil. „To, že rozehrál na soupeře, který střílel z první, to je věc, která se může stát. Ale předcházelo tomu to, že se beci nenabízeli rychlým pohybem. To si myslím, že tu situaci hodně ovlivnilo. Chyběla hlasitá komunikace. V žádném případě mu nebudeme nic vyčítat, protože chytil spoustu dalších šancí soupeře,“ vyčítal druhý gól Moravec především Frodlovým spoluhráčům.
Třinec – Karlovy Vary, šance domácího Hudáčka a dorážka Nestrašila Video: Tipsport Extraliga / BPA
A litoval, že tým, který vede společně s Pavlem Paterou obrat vůbec dopustil. „Měli jsme to utkání rozehrané tak, že jsme si odsud mohli body odvézt. Ovšem druhá třetina od nás byla hodně špatná,“ vrátil se Moravec k pasáži, ve které domácí soupeře přestříleli 18:1 a dvěma góly otočili zápas.
Brankou po 75 zápasech bez gólové radosti se na obratu přičinil Vladimír Dravecký, který ve 24. minutě doklepl za Frodla nahrávku krajana Libora Hudáčka. „Skvělé pro něj,“ pochválil 39letého veterána trenér Třince Zdeněk Moták, jenž v závěru utkání na čtvrtou formaci Hrehorčák, Roman a Dravecký hodně sázel.
Třinec – Karlovy Vary 1:1 (24. Dravecký)Video: Tipsport Extraliga / BPA
Posílal je na led co druhé střídání s jasným úkolem rozbíjet útočné výpady soupeře. „Zvládli to skvěle. Je to řada, která umí výborně bránit. Dnes nejen bránili, ale vstřelili branku. Zasloužili si, aby hráli konec utkání ob střídání,“ popisoval Moták.
Třinecký trenér měl vedle sebe poprvé na střídačce nového asistenta Borise Žabku, jen z ochozů naopak utkání sledoval kapitán Petr Vrána, který se stejně jako Viliam Čacho mezi třináct nominovaných útočníků nevešel. „Musím k Havranovi (Vránovi) říct, že vzal skvěle to, že nebude hrát. Je to pravý kapitán, výborný člověk. Určitě do dalších zápasů nastoupí, ale dneska to bylo takhle,“ poukázal Moták.
Třinec – Karlovy Vary, domácí Martin Růžička karlovarského Frodla nepřekvapilVideo: Tipsport Extraliga / BPA
Třinec se ziskem tří bodů posunul před Kladno o skóre na dvanáctou pozici. „Strašně důležité tři body, nebudeme lhát, že se nám ty ručičky i nožičky trochu netřepaly,“ přiznal gólman Třince Marek Mazanec. Ve středu hrají Oceláři doma opět, hostit budou Mladou Boleslav. „Musíme teď ukázat naši sílu,“ zdůraznil.