Hlavní obsah

Chomutov viní protihráče ze zákeřného vyřazení hvězdy. Jsem v šoku, úmysl v tom nebyl, hájí se zlínský hokejista

Pořádné grády má čtvrtfinálová série Maxa ligy mezi hokejisty Zlína a Chomutova, které po dvou těsných výhrách 2:1 po nájezdech a 1:0 po prodloužení vede 2:0 na zápasy celek z východu Moravy. Olej do ohně přililo v úterý dopoledne tvrzení chomutovského klubu, který obvinil zlínského forvarda Jakuba Šlahaře z toho, že po pondělním druhém utkání série úmyslně píchnul do slabin americkou hvězdu týmu Colea Coskeyho, jehož další start v sérii je podle klubu nejistý. Případem se bude zabývat disciplinární komise.

Foto: Pavel Paprskář, ČTK

Jakub Šlahař ze Zlína se raduje z gólu během zápasu s Chomutovem 9. března 2025.

Článek

„Po rozhodujícím gólu v prodloužení druhého čtvrtfinále zasáhl domácí Jakub Šlahař úmyslně americkou hvězdu Pirátů Colea Coskeyho hokejkou do slabin, způsobil mu vážnější zranění a nad jeho dalším startem ve čtvrtfinálové sérii Maxa ligy visí otazník,“ stojí na facebookovém profilu Chomutova s doprovodným videem.

Zlínský forvard pro Sport.cz veškerá obvinění odmítá. „Jsem z toho v šoku, takové věci samozřejmě do hokeje nepatří. Měl jsem obrovskou radost z vítězného gólu, skočil jsem ze střídačky a šel se radovat. Projížděl kolem mě nějaký hráč, o kterého jsem lehce zavadil hokejkou, to vím, že ho lehce štrejchla, ale nic velkého. Žádný úmysl v tom nebyl,“ líčil svou verzi třiatřicetiletý útočník.

Coskey po zákroku zůstal ležet na ledě. „Zajímal jsem se o to, kdo to tam leží. Ale že je to on kvůli tomu našemu kontaktu, mě nenapadlo,“ tvrdil Šlahař.

Nyní se na něj snáší hněv fanoušků severočeského klubu. „Z Chomutova se o tom se mnou po zápase nikdo nebavil, dozvěděl jsem se o tom, že proti mně něco mají až z toho, když mi volal člověk z našeho marketingového oddělení. A potom taky po výhrůžkách na instagramu od chomutovských fanoušků. Možná je to od klubu psychologická hra, jak navnadit své příznivce na domácí zápasy,“ dodal Šlahař.

Případem se bude zabývat disciplinární komise Maxa ligy. „Dnes večer o tom budeme jednat,“ potvrdil ředitel soutěže Pavel Setikovský.

Třetí zápas vyostřené série je na programu ve čtvrtek od půl šesté večer na severu Čech a domácí Chomutov bude odvracet hrozící konec sezony.

Související témata: