České hokejistky prohrály na evropské tour se Švýcarskem po nájezdech

České hokejisty prohrály na turnaji Euro Hockey Tour v Klotenu s domácím Švýcarskem 1:2 po samostatných nájezdech a nedokázaly navázat na čtvrteční výhru nad Finskem. O jediný gól týmu vedeného kanadskou trenérkou Carlou MacLeodovou se postarala útočnice Michaela Pejzlová.

Tereza Pištěková (8) a Švýcarka Lara Christenová. Ilustrační foto.

Češky byly v úvodu aktivnější, švýcarská brankářka Maurerová ale soupeře několikrát podržela. Bezbrankový stav změnila až ve 13. minutě Pejzlová. Duelu pak dlouho kralovaly Maurerová a Hesová, která dostala šanci v české brance.

Další gól padl až v 51. minutě, kdy se po individuální akci prosadila domácí kapitánka Stalderová. Opora domácích nakonec duel i rozhodla, protože se jako jediná prosadila v samostatných nájezdech. Švýcarky porazily český tým poprvé od prosince 2022.

Třetí a závěrečný zápas na Turnaji čtyř čeká české hokejistky v sobotu, kdy se od 13:30 utkají v Klotenu se zatím neporaženými Švédkami.

Turnaj čtyř, součást série Women's Euro Hockey Tour (WEHT) v Klotenu (Švýcarsko):
Švýcarko - Česko 2:1 po sam. náj. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 51. a rozhodující samostný nájezd Stalderová - 13. Pejzlová.
Finsko - Švédsko 5:7 (2:1, 2:5, 1:1)