Sokolov zničil Jihlavu a dostal se do čela první ligy

Hokejisté Sokolova vyhráli v 5. kole první ligy v Pelhřimově nad domácí Jihlavou 5:1 a posunuli se do čela tabulky. Vedou o bod před Porubou a Vsetínem, který po porážce v Moravských Budějovicích s Třebíčí 3:4 po samostatných nájezdech klesl z prvního na třetí místo. Valachy předstihla o skóre Poruba díky vítězství v Litoměřicích 2:1 v prodloužení.

Hráč Sokolova David Kofroň na archivním snímku

Sokolov vedl nad Duklou v polovině úvodní části už 3:0. V přesilových hrách se prosadili Vojtěch Tomeček s Davidem Kofroněm a další gól přidal po 10 sekundách Martin Osmík. Dukla ještě v první třetině snížila díky Richardu Cachnínovi, ale ve 34. minutě se radoval v početní výhodě opět Baník po gólu Tomáše Vracovského. V závěru v oslabení při power play domácích skóroval opět Osmík.

Vítěz druhé nejvyšší soutěže z minulé sezony Vsetín prohrával s Třebíčí od 3. minuty, kdy se prosadil Tomáš Svoboda. V čase 17:23 zvýšil v přesilovce pěti proti třem Martin Dočekal. Vsetín ve 36. minutě snížil brankou Tomáše Janduse a po 53 sekundách třetí části vyrovnal Erik Hrňa. Domácím vrátil náskok Jakub Malý, ale ve 49. minutě vynutil prodloužení obránce Matěj Stříteský. V nájezdech byl jediným úspěšným exekutorem v sedmé sérii Vítězslav Brož.

Poruba uspěla v prodloužení

Obhájce vítězství v základní části Poruba vyhrála v Litoměřicích 2:1 v prodloužení a připsala si čtvrtou výhru z pěti utkání. Rozhodl o tom po 57 sekundách švédský obránce Wilhelm Westlund. Pro posilu Ostravanů z Karlskogy z druhé nejvyšší švédské soutěže to byla první trefa v první lize. Litoměřice neprodloužily sérii tří výher.

První ztrátu zaznamenal ve svém teprve třetím duelu v ročníku Přerov, který doma podlehl Kolínu 3:4. Zubrům nebyl nic platný hattrick Daniela Ministra, který nejdříve vyrovnal na 1:1 a potom i z 1:3 na 3:3. Přesně minutu před koncem zajistil Kozlům první výhru v pátém utkání v sezoně Kryštof Lang, který využil přesilovou hru.

Výhru slaví Zlín i Slavia

Druhé vítězství ze čtyř utkání oslavil Zlín, který zdolal Frýdek-Místek 4:1 a doma i podruhé uspěl. Dvěma góly to zařídil finský útočník Jesse Paukku, který ve 45. minutě v přesilovce pěti proti třem dostal Berany do vedení 2:1 a devět sekund před koncem při power play dovršil výsledek do prázdné branky.

Na třetí výhru za sebou dosáhla pražská Slavia, která v Edenu porazila nováčka Chomutov 5:2. Shodně gólem a asistencí k tomu přispěli Vojtěch Polák a Tomáš Knotek. Dvě asistence si připsal Roman Přikryl.

Po třech porážkách uspěl Prostějov, doma zdolal poslední Pardubice B 3:2. Zařídil to 17 sekund před koncem Denis Kindl. Záložní tým Dynama jako jediný v soutěži ještě nevyhrál. Nepomohly mu ani dvě branky Františka Formánka.

5. kolo první hokejové Maxa ligy:

Jihlava - Sokolov 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Branky: 16. Cachnín - 10. a 57. Osmík, 6. V. Tomeček, 10. Kofroň, 34. Vracovský. Rozhodčí: Barek, Maršálek - Jindra, Zídek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 403.

Zlín - Frýdek-Místek 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky: 45. a 60. Paukku, 33. Kverka, 58. Köhler - 39. Ramik. Rozhodčí: Micka, Šico - Vašíček, Teršíp. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2160.

Přerov - Kolín 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky: 20., 31. a 42. Ministr - 1. Všetečka, 23. Pokorný, 29. P. Moravec, 59. K. Lang. Rozhodčí: Šudoma, Rapák - Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 893.

Litoměřice - Poruba 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 30. Bernovský - 31. Střondala, 61. Westlund. Rozhodčí: Kostourek, Čáp - Beneš, Baxa. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 654.

Prostějov - Pardubice B 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky: 14. Korčák, 25. Honejsek, 60. D. Kindl - 24. a 38. Formánek. Rozhodčí: Skopal, Grygera - Maštalíř, Mikšík. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 720.

Slavia Praha - Chomutov 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Branky: 34. V. Polák, 37. M. Beran, 44. Martin Novák, 50. Slavík, 54. T. Knotek - 28. Kadeřávek, 55. M. Tůma. Rozhodčí: Zavřel, Kosnar - Roischel, Brož. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:2. Diváci: 971.

Třebíč - Vsetín 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 3. Tomáš Svoboda, 18. Dočekal, 45. Malý, rozhodující sam. nájezd V. Brož - 36. T. Jandus, 41. Hrňa, 49. Stříteský. Rozhodčí: Horák, Gebauer - Komínek, Peluha. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 638.