Slavia - Sokolov 2:4Sokolov vyhrál na Slavii a upevnil si vedení v první lize, Vsetín podlehl v derby Zlínu

Hokejisté Sokolova zvítězili v 7. kole první ligy v Praze nad Slavií 4:2 a vedou tabulku už o tři body. Na druhé místo se posunul obhájce triumfu v druhé nejvyšší soutěži Vsetín, který podlehl ve valašském derby ve Zlíně 3:4 v prodloužení. Na třetí pozici klesla Poruba, jež v úterý prohrála v Přerově 2:3.

Hokejisté Sokolova slaví výhru.

Sokolov vyhrál šesté ze sedmi utkání v novém ročníku a zastavil čtyřzápasovou vítěznou sérii Slavie. Baník se ujal v Edenu vedení v 8. minutě, kdy využil přesilovou hru Vojtěch Tomeček. V čase 14:38 vyrovnal také v početní výhodě Tomáš Knotek.

Ve 24. minutě zajistil Baníku náskok exslávista Jan Kern a v polovině utkání zvýšil obránce David Tureček. Dvě a půl minuty před koncem vykřesal Slavii naději Vojtěch Polák, ale 26 sekund před koncem při power play do prázdné branky pečetil výsledek Tomáš Vracovský.

Zlín uspěl ve valašském derby poprvé po třech porážkách, které utrpěl v dubnu ve finále play off a ztratil tím sérii 1:4 na zápasy. Berani se ujali vedení v 6. minutě díky brance Jakuba Šlahaře, za 90 sekund sice odpověděl Matyáš Dědek, ale ve druhé třetině domácí unikli do dvoubrankového náskoku.

Hned 22 sekund po první pauze se prosadil Pavel Sedláček a ve 31. minutě skóroval Fin Jesse Paukku. Vsetín však dokázal odpovědět. V polovině třetí části skóroval Luboš Rob a v 56. minutě vynutil nastavení bek Jan Zahradníček. V čase 63:14 rozhodl pro domácí opět Paukku. Zlín vyhrál potřetí za sebou, Vsetín bodoval i pošesté a podruhé prohrál.

Litoměřice zabraly po dvou porážkách a porazily doma Prostějov 3:2. Rozhodl o tom 63 sekund před koncem australský útočník Kale Costa. Jestřábi prohráli pátý ze šesti utkání.

Jihlava zvítězila ve svém azylu v Pelhřimově nad Frýdkem-Místkem 5:3 a připsala si třetí úspěch z posledních čtyř duelů. Gólem a asistencím k tomu přispěl slovenský útočník Marcel Štefančík. Frýdku-Místku nepomohly k zisku ani tři body za dvě trefy a asistenci Rostislava Marosze. Druhu výhru oslavil Kolín, v Třebíči uspěl 3:1.

V souboji týmů ze dna tabulky podlehl chomutovský nováček doma Pardubicím B 2:3 v prodloužení. Piráti prohráli počtvrté za sebou, záložní tým Dynama si na sedmý pokus připsal první výhru a dostal se před Severočechy o skóre na 13. místo. Dvěma góly včetně vítězného v čase 63:08 to zařídil Daniel Herčík.

7. kolo první hokejové Maxa ligy:
Litoměřice - Prostějov 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky: 42. Hauser, 45. Kuťák, 59. Costa - 24. P. Krejčí, 47. Jenyš. Rozhodčí: Petružálek, Barek - Maňák, Pěkný. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 632.
Jihlava - Frýdek-Místek 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
Branky: 29. Menšík, 36. Pořízek, 49. Dundáček, 52. Štefančík, 60. Harkabus - 10. a 24. Marosz, 42. Haas. Rozhodčí: Čáp, Hucl - Bohuněk, Hájková. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 402.
Zlín - Vsetín 4:3 v prodl. (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 31. a 64. Paukku, 6. Šlahař, 21. P. Sedláček - 7. Dědek, 50. Rob, 56. Zahradníček. Rozhodčí: Skopal, Grygera - Zídek, Augusta. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 5672.
Chomutov - Pardubice B 2:3 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 55. Zygmunt, 60. Eret - 54. a 64. Herčík, 18. J. Mikyska. Rozhodčí: Horák, Valenta - Kokrment, L. Sýkora. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 1802.
Třebíč - Kolín 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 22. Psota - 14. Ouřada, 34. Pokorný, 58. Síla. Rozhodčí: Bejček, Maršálek - Otáhal, Kráľ. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:2. Diváci: 488.
Slavia Praha - Sokolov 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 15. T. Knotek, 58. V. Polák - 8. V. Tomeček, 24. Kern, 30. Tureček, 60. Vracovský. Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Beneš, Malý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 733.